Ukrainos „nepriklausomybės“ diena: apalpę kariai ir JAV vėliava

Rugpjūčio 24-tą dieną Ukraina atšventė valstybės šventę – nepriklausomybės dieną. Šios šventės proga penktadienį buvo surengtas karinis paradas. Nepaisant to kad kai kurie Ukrainos ir Lietuvos ekspertai vadina Rusijos kiekvienais metais gegužės 9-tą dieną rengiamus paradus „žvanginimu ginklais“ kito būdo pademonstruoti valstybės galią ir pasirengimą gintis nuo priešų niekas kol kas neišrado.

Mes jau rašėme kad per parado repeticiją raketinė sistema „Buk“ sugadino prekybos ir verslo centro pastatą. Bet tai ne viskas. Pakeliui į paradą ukrainiečių tankui sustojo variklis. Anot liudytojų jis kelias valandas stovėjo vietoj ir dūmavo. Parado pradžioje gynybos ministras sveikino karius Ukrainos nacionalistų šūkiu „Šlovė Ukrainai – didvyriams šlovė“.

Prasidėjus paradui ir prezidentui Petro Porošenko tariant sveikinimo žodį reprezentacinės sargybos kuopos karys apalpo. Toks incidentas per Porošenko kalbą įvyko ne pirmą kartą – anksčiau garbės sargybos kuopos karininkas prarado sąmonę jo inauguracijos metu. Paskiau žurnalistai užfiksavo kad dar vienas karys prarado sąmonę.

Po to virš parado dalyvių praskriejo „ukrainietiški“ lėktuvai „Su-27“, kurie buvo pagaminti Tarybų Sąjungoje dar praėjusio amžiaus 70-80-asiais.

Reikia pažymėti kad kartu su P. Porošenko paradą stebėjo ir užsienio svečiai, o tiwesiog šalia jo stovėjo JAV prezidento patarėjas nacionalinio saugumo klausimais D. Boltonas. Pasibaigus paradui įvyko JAV ir Ukrainos delegacijų susitikimas. Šalių delegacijoms vadovavo atitinkamai D. Boltonas ir P. Porošenko. Per 2,5 minutės sveikinimo žodį Ukrainos prezidentas padėkojo JAV net 12 kartų – už viską: sankcijas Rusijai ir prieštankinės ginkluotės „Javellyn“ suteikimą Ukrainai. Štai tokia yra „nepriklausomybė“.

O išvakarėse per susirėmimus su separatistais Ukrainos kariuomenė prarado net 5-is karius.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s