A. Sekmokas: Lietuvai teks pirkti elektros energiją iš Astravo AE

2017 m. birželio 15 d. Seimas įstatymu pripažino Baltarusijoje statomą Astravo branduolinę elektrinę keliančia grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui. Už šį istorinį įstatymą vieningai balsavo 104 parlamentarai.

„Lietuva imasi lyderystės sprendžiant šį klausimą, šiandien mes darome tokį ne pirmą, tačiau labai svarbų, stiprų žingsnį, tam, kad galėtume užtikrinti mūsų šalies, mūsų visuomenės saugumą, laukia labai daug darbo dirbant, bendradarbiaujant su mūsų kaimynais, įtikinant mūsų partnerius Europos Sąjungoje, tam, kad mes galėtume pasiekti, jog statoma elektrinė arba tos statybos būtų sustabdytos, arba jos eksploatacija niekada nebūtų pradėta, esant tokiai situacijai kaip ši“, – tąkart pranešime visuomenei apie įvairių sričių Lietuvos lyderystę mėgstantis kalbėti pasakė Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas, žaliasis valstietis Vytautas Bakas.

Konservatorių partijos viešųjų ryšių specialistų skaičiavimais, bekompromisė konservatorių kova prieš Astravo atominės elektrinės statybas buvo vienas pagrindinių kozirių, kuris turėjo padėti šiai tikrųjų patriotų partijai laimėti 2016 m. Seimo rinkimus (tačiau, deja, nepadėjo).

Konservatoriai organizavo daugybinius protestus ir piketus, kuriose prieš Astravo atominę pasisakė iškiliausi šios partijos atstovai: Žygimantas Pavilionis (tas pats, kuris yra perspėjęs Lietuvos visuomenę, kad Rusija visai šalia Vilniaus ruošiasi invazijai į Lietuvą), Rasa Juknevičienė, Vytautas Landsbergis, kiti mąstytojai.

„Susipakuokit savo elektrinę ir maukit lauk“, – viename pikete prie Aplinkos ministerijos renkant parašus prieš Astravo atominę yra raginęs ir konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis.

Konservatoriai daug kartų yra pabrėžę kad Astravo AE – yra ne kas kita, kaip Kremliaus projektas.

Apie konservatorių bendruomenės ir viso Seimo vieningą kovą prieš Astravo AE ir demokratinės Europos budinimą galima būtų pasakoti dar labai daug.

Tačiau rugpjūčio 29 d. NSGK pirmininko V. Bako patarėjas Arvydas Sekmokas LRT radijo eteryje netikėtai pasakė, kad nors Lietuva yra užsibrėžusi nepirkti Astravo AE pagamintos elektros energijos, kol kas realių veiksmų nesiimama ir tikėtina, kad Lietuvą vis tiek pirks šią elektrą.

„Kol kas nematau realių žingsnių, kurie tai užtikrintų. Kalbos, kad nepirksime elektros iš Astravo AE, manau, nepagrįstos, nes tą elektrą pardavinės ne Astravas. Jis parduos elektrą kažkokiam tarpininkui, kuris, nusipirkęs dalį elektros iš Astravo, dalį iš Krasnojarsko, dalį iš dar kur nors, parduos elektrą kaip nupirktą Baltarusijos ir Rusijos rinkoje. Elektronų niekas neatskirs ir nebus jokio pagrindo šito tarpininko parduodamos elektros nepirkti“, – paaiškino A. Sekmokas.

Pasak buvusio energetikos ministro, „Lietuva priklauso ES ir Lietuva, nusipirkusi elektrą, kuriam nors subjektui nusipirkusi elektrą, ją turės parduoti Lietuvoje, Karaliaučiuje ar dar kur nors“.

„Mes kalbame apie tai, kad Lietuva importuos elektrą iš Baltarusijos. Nematau būdo atskirti elektros, pagamintos Astrave“, – teigė A. Sekmokas.

Ką gi, ponas Sekmokas pasakė tai kas mums buvo aišku prieš beveik 2 metus. Ką gi, galų gale Ukraina perka „europietiškas“ (ne rusiškas!) dujas iš Slovakijos, kodėl Lietuva negali pirkti baltarusišką elektrą (ne) iš Astravo AE?

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s