Donbasas gedi nužudyto lyderio A. Zacharčenko. Į laidotuves atėjo apie 120 tūkstančių žmonių

Daugiau kaip 120 tūkstančių žmonių Donecko Liaudies Respublikos sostinėje Donecke sekmadienį susirinko pagerbti per sprogimą nužudyto separatistinio regiono lyderio Aleksandro Zacharčenko, kurį paprasti regiono gyventojai vadino tiesiog „Tėvas“.

Minios šalininkų, kurių daugelis nešė gėles ir verkė, eilėje laukė galimybės praeiti pro vėliava uždengtą karstą.

KJwfvHi81Sc

42 metų Donecko liaudies respublika pasiskelbusio separatistų darinio lyderis yra pašarvotas viename Donecko teatrų. A. Zacharčenko buvo nužudytas penktadienį per bombos sprogimą miesto centre esančioje kavinėje „Separ“.

497

Jis tapo garsiausia ketverius metus trunkančio pilietinio karo auka separatistų stovykloje.

Taip pat žuvo jo asmens sargybinis, o dar 12 žmonių buvo sužeisti.

Separatistų administracijos atstovas nurodė, kad renginyje dalyvauja maždaug 200 tūkst. žmonių.

Miesto centrą apsupę ginkluoti vyrai, laikinai nevažinėja viešasis transportas. Centre pastatytuose didžiuliuose reklaminiuose stenduose iškabinti A. Zacharčenko portretai ir citatos.

„Visi mes turime vieną Tėvynę – Rusiją“, – skelbia viena jų.

Atsisveikinant su velioniu dalyvauja Pietų Osetijos lyderis Anatolijus Bibilovas ir Rusijos žurnalistas, buvęs „Donecko respublikos“ „premjeras“ Aleksandras Borodajus.

Dauguma gedėtojų dėl minėto sprogimo kaltino Ukrainą.

„Mes niekada nepamiršime šios tragedijos, niekada neatleisime“, – sakė 35 metų Sergejus Kapustinas. Maskvos ir separatistų pareigūnai sakė, kad A. Zacharčenko nužudė Kijevas, bet Ukraina kėlė prielaidą, kad separatistų vadeiva galėjo tapti vidaus nesutarimų arba Maskvos noro kontroliuoti šią teritoriją auka.

Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas ir Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas yra pasakę, kad šis nužudymas yra provokacija, sužlugdysianti seniai įstrigusį Vakarų tarpininkaujamą taikos procesą.

Nuo 2014 metų vasario Ukrainoje įvykus valstybės perversmui Rytų Ukrainos regionų gyventojai nesutiko su tokia įvykių eiga ir šiuose regionuose prasidėjo separatistiniai sukilimai. Nuo tų metų jau žuvo daugiau kaip 10 tūkst. žmonių. Kijevas ir jo sąjungininkai Vakaruose kaltina Rusiją tiesiogiai kyšantis į konfliktą, tačiau jokių įrodymų nepateikia.

2014-tais metais Ukrainos prezidentas Petro Porošenko žadėjo baigti konfliktą per dvi savaites bet to nepadarė tai iki šiol.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s