JAV žvalgybos bandė užverbuoti Rusijos oligarchą O. Deripaską – “The New York Times“

Amerikiečių laikraštis „The New York Times“ praneša, jog JAV specialiosios tarnybos – Centrine Žvalgybos Agentūra (CŽA) bei Federalinis Tyrimų Biuras (FTB) prie Teisingumo ministerijos – dvejus metus – nuo 2014-tų iki 2016-tų metų – bandė užverbuoti artimą Kremliui Rusijos oligarchą Olegą Deripaską. JAV specialiosios tarnybos bandė priversti jį suteikti informaciją apie tariamus Donaldo Trumpo ryšius su Kremliumi bei Rusijos kišimąsi į JAV rinkimus bei apie vidinius Rusijos politinius bei ekonominius procesus .

CNN pranešė, kad JAV FTB pareigūnas Bruce’as Ohras ir buvęs Jungtinės Karalystės agentas Christopheris Steele’as siūlė oligarchui išduoti Kremlių ir suteikti informacijos apie jo bandymus daryti įtaką Vašingtone.

Nuo 2014 iki 2016 metų vykusia verbavimo operacija siekta sužinoti, kas buvo kalbama susitikimuose su Donaldo Trumpo komandos atstovais ir kokią įtaką Rusija turėjo jo rinkimų kampanijai. Ši O.Deripaskos viliojimo kampanija buvo platesnės Vakarų žvalgybos kampanijos, siekiant įtraukti Rusijos oligarchus ir išpešti iš jų vertingą informaciją, dalis. Pats O.Deripaska žiniasklaidai teigė, kad jis nesutinka su teiginiais, jog Rusija bandė daryti įtaką Amerikos rinkimų procesams.

Ch.Steele’as padėjo surengti susitikimą su O.Deripaska 2015 metais, o antrasis susitikimas su B.Ohru ir dar keliais FTB pareigūnais įvyko 2016 metų rugsėjį, praėjus keliems mėnesiams nuo įmanomo Rusijos kišimosi į JAV rinkimų procesą tyrimo pradžios. Skelbiama, kad Federalinio tyrimų biuro agentai pasirodė O.Deripaskos namuose Niujorke ir klausinėjo jį apie ryšius su tuometiniu D.Trumpo rinkimų kampanijos vadovu Paulu Manafortu, šiuo metu teisiamu dėl finansinio sukčiavimo ir neteisėtai gautų lėšų lobizmo veikloje. Manoma kad tai buvo tik prielaidos verbavimo pokalbiui su įtakingu Rusijos verslininku.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s