Demografinė krizė: rugpjūtį iš Lietuvos emigravo tūkstančiu daugiau žmonių, nei atvyko

Rugpjūtį iš Lietuvos emigravo vienu tūkstančiu žmonių daugiau, nei atvyko, pirmadienį paskelbė Statistikos departamentas. Tai – pirmas atvejis po trijų mėnesių pertraukos, kai Lietuvoje fiksuojamas neigiamas migracijos balansas.

Statistikos departamento duomenimis, paskutinį vasaros mėnesį iš šalies išvyko 4382 žmonės, o atvyko – 3343 žmonės. Pernai rugpjūtį iš Lietuvos išvyko 4445 emigrantai, o imigravo 2013 žmonių. Šiemet iš Lietuvos iš viso oficialiai emigravo beveik 28,8 tūkst. asmenų, imigravo beveik 26,8 tūkst. žmonių. 2011 metų gyventojų surašymo duomenimis, Lietuvoje gyveno 2,9 mln. gyventojų. Dėl emigracijos Lietuvos gyventojų skaičius sumažėjo nuo 3,7 mln. 1990 metais iki mažiau negu 2,8 mln. šiais metais.

Gegužę, birželį ir liepą į šalį atvyko daugiau žmonių nei išvykdavo. Tai buvo pirmi tokie atvejai per 14 metų nuo Lietuvos įstojimo į ES 2004 metais. Tačiau tai nereiškia kad vasaros laikotarpiu lietuvių iš šalies išvyko mažiau, bet reiškia kad padaugėjo imigrantų į Lietuvą ir tai nėra lietuviai, tai yra pigi darbo jėga,  trečiųjų šalių – daugiausia Ukrainos – piliečiai, atvykę į Lietuvą karštuoju sezonu sezoniniams darbams. Be to vasarą į tėvynę sugrįžta emigrantai – aplankyti tėvus, giminaičių kapus. Ekspertų nuomone vasaros pabaigoje arba rudens pradžioje dalis darbuotojų iš trečiųjų šalių sugrįš į savo šalis, o emigrantai – į pastovias gyvenimo vietas, ir emigracijos rodikliai vėl bus neigiami.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s