Prorusiška Italija: sankcijų Rusijai išplėsti neleido

Italijos vyriausybė nusprendė neleisti Europos Sąjungai įtraukti Rusijai priklausančio Krymo įstatymų leidėjo pavardės į Maskvai taikomų sankcijų juodąjį sąrašą. Tai „Politico“ patvirtino net trys diplomatai.

 ES patarėjų užsienio santykių klausimais darbo grupė (RELEX) trečiadienį nenustebino: ji pratęsė sankcijas Rusijos piliečiams ir kompanijoms „dėl veiksmų, pažeidžiančių Ukrainos teritorinį vientisumą“ dar šešiems mėnesiams – iki 2019 metų kovo 15-osios. Tai yra vienas iš keturių sankcijų paketų, kuriuos Bendrija taiko Rusijai nuo 2014-ųjų Ukrainoje įvykus valstybės perversmui bei Krymui prisijungus prie Rusijos.

Asmenų, kuriems taikomi suvaržymai pagal šį paketą, yra 155, bendrovių – 44.

Vienas diplomatas „Politico“ teigė, kad „tokios JAV artimiausios sąjungininkės Europoje kaip Jungtinė Karalystė ir Baltijos šalys norėjo, kad sąrašas būtų išplėstas“.

Tačiau Italijos pasiūlymai buvo priešingi. Kadangi šiame sankcijų pakete yra nemažai šiuo metu jau buvusių Rusijos pareigūnų, Romos atstovai išsakė norą išbraukti iš sąrašo jų pavardes. Kitų šalių pareigūnai iškart pasipriešino, o kadangi pokyčiams sankcijų juoduosiuose sąraše būtinas absoliutus pritarimas, italai nieko nepakeitė. Ir tuomet jie nusprendė atsakyti atitinkamai: Italija pareiškė, kad jei jau negalima išbraukti pavardžių, tai negalima jų ir pridėti – o eilė atsidurti sąraše buvo atėjusi Krymo senatorei Olgai Timofejevai.

Po gegužės parlamentinių rinkimų valdančiąją koaliciją Romoje suformavę euroskeptikai iš “Penkių žvaigždžių judėjimo“ ir “Šiaurės lygos“ į bendradarbiavimo sutartį įtraukė raginimą atšaukti sankcijas Rusijai. Sutartyje taip pat skelbiama, kad Rusija europiečiams yra ne karinė grėsmė ir ne priešė, o partnerė.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s