Rygoje įvyko masinė demonstracija prieš rusų tautinės mažumos diskriminaciją Latvijoje

Latvijos rusų sąjunga šeštadienį Rygoje surengė demonstraciją prieš vyriausybės planus rusiškose mokyklose pereiti prie mokymo tiktai latvių kalba, pranešė policija.

Eitynių į kurias susirinko apie 5 000 žmonių, dalyviai nešė Rusų sąjungos vėliavas ir plakatus latvių bei rusų kalbomis, raginančius ginti rusų kalbą ir jos vartojimą švietimo įstaigose. Demonstracijai su šūkiu „Mūsų pasirinkimas“ vadovavo partijos lyderė Tatjana Ždanok ir Europos Parlamento narys Andrejus Mamykinas.

Latvijos rusų sąjunga teikia, kad vyriausybės planai pereiti prie mokymo latvių kalba ne vien pablogins žinių lygį ir sukels vaikams stresą, bet ir nuslopins jų paskatas mokytis. Partijos nuomone, reformos tikrasis tikslas yra „rusų bendruomenės visiška degradacija ir asimiliacija“.

Aktyvistai teigia, kad planuojami pokyčiai gali paaštrinti nesutarimus tarp šalies etninių bendruomenių.

Latvijos įstatymų leidėjai kovo 22 dieną paskutiniuoju svarstymu priėmė Švietimo įstatymo ir Įstatymo dėl bendrojo ugdymo pataisas, pagal kurias 2019–2020 mokslo metais tautinių mažumų mokyklose vidurinio ugdymo pakopoje bus pradėtas laipsniškas perėjimas prie ugdymo tiktai latvių kalba.

Iš 1,9 mln. Latvijos gyventojų rusai sudaro apie 500 tūkst. arba daugiau už 25 proc. Dauguma iš jų yra politiškai diskriminuojami nes pastoviai gyvendami šalyje jie neturi Latvijos pilietybės ir turi oficialų statusą „nepiliečiai“. Dėl to jie neturi teisės dalyvauti valstybės valdyme, balsuoti rinkimuose ir būti išrinkti į valdymo organus.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s