JAV traukiasi: sankcijų projekto „Nord Stream 2“dalyviams neskelbs

JAV nemato galimybių skelbti sankcijas Baltijos jūrą kertančio Rusijos eksporto dujotiekio „Nord Stream“ plėtros projekte dalyvaujančioms įmonėms, pareiškė Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas.

„Mes neįžvelgiame tokios galimybės“, – pareiškė jis, atsakydamas į žurnalisto klausimą, ar JAV skelbs sankcijas „Nord Stream 2“ projekto dalyviams.

Anot JAV žiniasklaidos pranešimų, tokį pareiškimą D. Trumpas padarė prieš dvišalį susitikimą su Lenkijos prezidentu Andrzejumi Duda Baltuosiuose rūmuose.

Vienintelis „Nord Stream 2“ projekto vystymo bendrovės akcininkas yra „Gazprom“, o jo partneriai – Vokietijos „Wintershall“ bei „Uniper“, Austrijos OMV, Prancūzijos „Engie“, Didžiosios Britanijos ir Nyderlandų „Dutch Shell“ – yra jo finansavimo dalininkai ir būsimos naudos gavėjai.

JAV Valstybės departamentas pavasarį buvo perspėjęs, kad gali būti pritaikytos sankcijos „Nord Stream 2“ projekto įgyvendinime dalyvaujančioms įmonėms pagal įstatymą „Dėl atoveikio Amerikos priešininkams per sankcijas“.

„Nord Stream 2“ projektas sulaukė ir kai kurių Europos valstybių, įskaitant Lietuvą ir Lenkiją, pasipriešinimo. Šios šalys laiko projektą ne komerciniu, o politiniu, siekiant pakenkti Ukrainai bei suskaldyti Europą. Rusija tikisi Baltijos jūrą kertančio dujotiekio realų metinį pralaidumą padvigubinti iki 2019-ųjų pabaigos.

Savo ruožtu JAV aktyviai primeta savo brangesnes suskystintas dujas Europos vartotojams. Palankiausiai į tai žiūri Baltijos šalių vadovai.

Matyt toks būdas spręsti ekonomines klausimus politinėmis priemonėmis yra per absurdiškas net JAV.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s