VRM vėl trūksta pinigų: šį kartą – ugniagesiams

Ugniagesių gelbėtojų profesinė sąjunga ragina Vyriausybę formuojant kitų metų biudžetą šalies ugniagesiams papildomai skirti 9,4 mln. eurų. 5,6 mln. eurų prašoma statutinių ugniagesių ir 0,711 mln. eurų nestatutinių Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui (PAGD) priklausančių ugniagesių atlyginimams didinti, 1,6 mln. eurų etatams užpildyti, 0,6 mln. eurų skoloms padengti ir 0,88 mln. eurų uniformoms bei saugos priemonėms įsigyti.

PAGD vadovai teigia pritariantys profsąjungų siekiams, tačiau pažymi, kad viskas priklausys nuo politikų valios.

Šiuo metu statutiniai ugniagesiai, neįskaitant priedų ir priemokų, į rankas gauna kiek daugiau nei 500 eurų, o nestatutiniai – apie 430 – 450 eurų per mėnesį. Panašaus dydžio – apie 430 – 450 eurų – atlyginimai mokami ir savivaldybėms pavaldžių priešgaisrinių tarnybų nestatutiniams ugniagesiams.

“Norime, kad kitąmet statutiniai ugniagesiai gelbėtojai uždirbtų ne mažiau kaip 750 eurų, nestatutiniai ugniagesiai – ne mažiau kaip 650 eurų atskaičius mokesčius“, – sakė Ugniagesių gelbėtojų profesinės sąjungos vadovas Saulius Džiautas. Bet tam reikia daugiau pinigų.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s