Rusų kalbos draudimas Lvovo srityje sulaukė net Vakarų diplomatų kritikos

Vakarų Ukrainoje Lvovo srities taryba trečiadienį pritarė siūlymui regione drausti kultūros produktus rusų kalba tol, kol Rusija išves visas pajėgas iš Ukrainos.

Toks sprendimas sulaukė Vakarų diplomatų kritikos, praneša „Laisvosios Europos radijas“.

Pasiūlymo iniciatoriai tikina, kad knygų, filmų ir muzikos kūrinių rusų kalba draudimas – būtina priemonė hibridiniame kare kovojant su Rusija. Šiam pasiūlymui pritarė 57 iš 84 Lvovo srities tarybos narių.

Vis dėlto draudimo kritikai, įskaitant Vakarų diplomatus Kijeve, tokią iniciatyvą vadino nepagrįsta. Pavyzdžiui, Kanados ambasadorius Ukrainoje Romanas Waschukas pavadino draudimą „paprasčiausiai kvailu“.

„Draudimas Lvovo srityje, taip, kaip dabar suformuluotas, yra netolerantiškas, diskriminuojantis ir  paprasčiausiai kvailas. Sakau tai kaip Ukrainos gimtakalbių diasporos atstovas, ir kaip tas, kuris nuolat pasisako už pozityvius veiksmus kuriant kultūrinius produktus šia kalba. Tačiau taip pat –  įvairovė“, – R.Waschukas rašė tviteryje.

Vakarų Ukrainoje, ypač 2,5 mln. gyventojų turinčioje Lvovo srityje, daugiausiai kalbama ukrainietiškai. Vis dėlto čia plačiai vartojama ir rusų kalba.

2014-tais metais vakarų šalių pritarimu Ukrainoje įvykus valstybės perversmui šalies rytuose įsiplieskė pilietinis karas. Nepaisant paliaubų ir taikos susitarimų, konflikto metu žuvo daugiau nei 10 tūkst. Ukrainos piliečių.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s