Ukrainos prezidentas pareiškė ieškinį BBC dėl šmeižto

Ukrainos prezidentas Petro Porošenko penktadienį pareiškė ieškinį dėl šmeižto britų transliuotojui BBC, paskelbusiam straipsnį, kuriame teigiama, jog Kijevas sumokėjo 400 tūkst. JAV dolerių, kad būtų surengtas susitikimas su JAV lyderiu Donaldu Trumpu.

Ieškinyje, su kuriuo susipažino naujienų agentūra AFP, ginčijamas šiemet gegužę publikuotas straipsnis apie tai, kad Kijevas pervedė tuometiniam D. Trumpo asmeniniam advokatui Michaelui Cohenui „slaptą mokėjimą, kurio suma yra mažiausiai 400 tūkst. JAV dolerių“, kad šis 2017-ųjų birželį „parūpintų derybas“ tarp P. Porošenko ir D. Trumpo Baltuosiuose rūmuose. Per vieną britų teisės paslaugų firmą pateiktame ieškinyje sakoma, kad straipsnis padarė žalos P. Porošenko reputacijai „politinėje ir verslo“ srityse ir sukėlė jam „rimto sielvarto ir keblumų“.

Dokumente priduriama, kad ypač didelės žalos padarė teiginiai apie „rimtą korupciją“, atsižvelgiant į P. Porošenko „skatinamas tam tikras kovos su korupcija priemones Ukrainoje“.

BBC atstovas nurodė AFP, kad transliuotojas „negali komentuoti šios nagrinėjamos bylos“.

Straipsnis, kuris taip pat buvo aptartas viename televizijos reportaže, buvo parašytas remiantis „su susijusiais asmenimis glaudžius ryšius palaikančiais šaltiniais Kijeve“.

Jame sakoma, jog vienas „aukšto rango Ukrainos žvalgybos pareigūnas“ pareiškė BBC, kad pinigai buvo sumokėti, nes Ukrainos ambasada Vašingtone „galėtų parūpinti Porošenko ne daugiau kaip trumpą progą nusifotografuoti su Trumpu“.

Ukrainos prezidentas susitiko su JAV lyderiu Baltuosiuose rūmuose 2017-ųjų birželį. Prieš susitikimą nuskambėjo spėlionių, kad D. Trumpas atsisakys priimti P. Porošenko.

Baltieji rūmai iš anksto nepranešė apie susitikimą ir apibūdindami jį pavadino renginį neformaliu pokalbiu su JAV prezidentu.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s