Kinija imasi atsakomųjų priemonių: JAV ambasadoriui įteikta protesto nota dėl sankcijų

Kinijos užsienio reikalų ministerija šeštadienį iškvietė JAV ambasadorių Pekine ir įteikė jam protesto notą dėl Vašingtono sankcijų Kinijos valstybės karinei institucijai, nusipirkusiai Rusijoje pagamintų naikintuvų ir raketų, paskelbė valstybinė žiniasklaida. Diena anksčiau Kinija paragino Jungtines Valstijas atšaukti sankcijas ar „patirti pasekmių“.

Naujas ginčas dar labiau didina įtampa tarp šių dviejų pasaulio galybių, pastaruoju metu nesusitariančių dėl pasaulio prekybos klausimų, Kinijos politikos religinių grupių atžvilgiu ir Pekino reiškiamų pretenzijų į ginčijamas salas Pietų Kinijos jūroje. Kinijos užsienio reikalų viceministras Zheng Zeguangas iškvietė JAV ambasadorių Terry Branstadą ir pateikė jam „rimtą protestą dėl JAV sankcijų prieš Kinijos kariuomenę“, trumpame interneto reportaže pažymėjo nacionalinis kinų laikraštis „Ženmin Žibao“.

Ketvirtadienį Vašingtonas paskelbė sankcijas Kinijos gynybos ministerijos Įrangos plėtros departamentui ir jo vadovui už neseniai iš Rusijos nupirktus naikintuvus „Suchoi Su-35“ ir raketas „žemė-oras“ “S-400”.

Pasak JAV atstovų, tai pirmas kartas, kai trečioji šalis pagal įstatymą „Dėl atoveikio Amerikos priešininkams per sankcijas“ (Countering America’s Adversaries Through Sanctions Act, CAATSA) nubaudžiama už verslo reikalus su Rusija. Sankcijos kinams esą parodo Donaldo Trumpo administracijos ryžtą net rizikuojant santykiais su kitomis šalimis vykdyti kampaniją prieš Rusiją. Pati Maskva neseniai irgi sukritikavo jai paskelbtas JAV sankcijas ir apkaltino Vašingtoną naudojant politinius įrankius ekonominiams klausimams spręsti ir mėginant nesąžiningai išstumti Rusiją iš pasaulinės ginklų rinkos.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s