Buvęs Ukrainos prezidentas L.Kučma: “Dėl susiklosčiusios situacijos ir tikimybės netekti dujų tranzito mes esame kalti patys“

Ukrainos žiniasklaida praneša kad antrasis nepriklausomos Ukrainos prezidentas Leonid Kučma, šaliai vadovavęs 1995-2005 metais, pareiškė, jog dėl realios rizikos netekti dujų tranzito pajamų pirmiausia kalta pati Ukraina.

„Nord Stream 2“ projektas – ką jis reiškia Ukrainai? Tai reiškia, kad mūsų vamzdynai bus beveik tušti. Mums žadama, kad mums liks tai, kas liks. O liks faktiškai nieko – 10-15 mlrd. kubinių metrų per metus po to, kai bus įgyvendinti Baltijos jūrą kertančio Rusijos eksporto dujotiekio plėtros projektas „Nord Stream 2“ bei naujo dujotiekio iš Rusijos į Turkiją projektas „Turkish Stream“, – pareiškė L. Kučma.

Pasak jo, 2002 metais Ukraina padarė didelę klaidą, kai delsė apsispręsti kurti konsorciumą su Rusiją ir Vokietija, į kurį ketino įsitraukti Prancūzija ir Italija, dėl Ukrainos dujotiekių sistemos panaudojimo rusiškų gamtinių dujų tranzitui į Europą.

“Mūsų pozicijos, balsas dabar visai kitoks būtų. O tada skelbėme, esą norime “išporceliuoti“ nacionalinį turtą, buvo žeriami kaltinimai dėl nacionalinių interesų nepaisymo. Tačiau mums šiame konsorciume buvo siūloma 51 proc. dalis. Be abejo, dabar praregėjome. Ir ką matome? Traukinys nuvažiavo…“, – sakė L. Kučma.

“Kai politika diktuoja ekonomikai, gaunasi tai, ką dabar turi Ukraina dėl dujų tranzito perspektyvų“, – pridūrė jis.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s