S.Skripalis netiki, kad būtent Rusija bandė jį apnuodyti

Buvęs Rusijos karinės žvalgybos (GRU) pulkininkas ir dvigubas agentas Sergejus Skripalis kuris šių metų kovą Anglijoje buvo apnuodytas nervus paralyžiuojančioms dujomis „Novičiok“ netiki kad jis ir jo dukra buvo apnuodyti Rusijos valdžios nurodymu.

Naujoje knygoje rašoma, kad S.Skripalis, nors ir pardavinėjęs informaciją britų tarnyboms, buvo „aršus rusų nacionalistas“, rašo „The Guardian“.

Marko Urbano, BBC diplomatinių ir gynybos naujienų redaktoriaus, knygoje „The Skripal Files“ atskleidžiama, kad S.Skripalis netiki, kad tapo Rusijos specialiųjų tarnybų taikiniu.

Didžiosios Britanijos pareigūnų teigimu S. Skripalis ir jo dukra Julija kovą buvo apnuodyti nervų agentu „Novičiok“, bet išgyveno. Anot M.Urbano, bendravusio su S.Skripaliu tiek prieš apnuodijimą Solsberyje, tiek po jo, rusas, po penkių savaičių pabudęs iš komos, „susidūrė su nelengvais psichologiniais iššūkiais“. Dėl pasikėsinimo į Skripalių gyvybes britai yra apkaltinę du GRU pareigūnus.

M.Urbanas rašo, kad S.Skripalis yra įsitikinęs kad Kremlius neužsakė jo žmogžudystės.

Savo knygoje M.Urbanas rašo, kad S.Skripalis Solsberyje didžiąją laiko dalį praleisdavo žiūrėdamas Rusijos valstybinę televiziją „Pirmąjį kanalą“. Esą buvęs agentas daugeliu klausimų sutikdavo su Kremliaus linija – „net sėdėdamas MI6 nupirktame name“. S.Skripalis rėmė 2014 metais įvykusį Krymo prisijungimą prie Rusijos, o ukrainiečius vadino „paprastomis avelėmis, kurioms reikia gero piemens.“ Buvęs agentas esą taip pat netiki, kad Rusijos kariai slapta įžengė į Rytų Ukrainą. S.Skripalis tikino, kad rusai kirtę sieną būtų greitai pasiekę Ukrainos sostinę Kijevą.

M.Urbanas knygoje teigia, kad S.Skripalis po apsikeitimo šnipais 2010 metais iš tiesų bendradarbiavo su Vakarų šalių žvalgybininkais – amerikiečiais, čekais, estais. Pernai vasarą rusas esą savaitę dirbo Šveicarijoje, kur bendravo su šios šalies tarnybomis.

Bendradarbiauti su vakariečiais S.Skripalis pradėjo dar 1996 metais, kai jį užverbavo vienas Didžiosios Britanijos Karinės žvalgybos „MI 6“ pareigūnas. Tuo metu rusas darbavosi Ispanijos sostinėje Madride, bet už 3 tūkst. JAV dolerių perdavė britui duomenų apie GRU vadovybės struktūrą.

S.Skripalis su britais bendradarbiavo ir grįžęs į Maskvą, bet tuomet, anot M.Urbano, jį išdavė rusų agentas Ispanijos žvalgybos tarnybose. S.Skripalis buvo sulaikytas 2004 metais ir nuteistas už valstybės išdavystę. Kur jis yra šiuo metu, nežinoma. Vis dėlto akivaizdu, kad jis nėra palikęs Jungtinės Karalystės. Jo dukra Julija yra teigusi, kad ketina grįžti į Rusiją, bet kol kas irgi gyvena Anglijoje.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s