Italija dėl migrantų „užsakomųjų skrydžių“ grasina uždaryti šalies oro uostus

Italijos vidaus reikalų ministras Matteo Salvini sekmadienį pagrasino uždaryti šalies oro uostus, žiniasklaidai pranešus, kad Vokietija planuoja užsakomaisiais skrydžiais skraidinti į Italiją migrantus, kurių prašymai suteikti prieglobstį buvo atmesti.

„Jei kažkas Berlyne ar Briuselyje galvoja užsakomaisiais skrydžiais, kuriems neišduoti leidimai, atskraidinti į Italiją dešimtis migrantų, jiems derėtų žinoti, kad oro uostai tokių skrydžių neaptarnauja ir neaptarnaus“, – parašė M.Salvini socialiniame tinkle „Twitter“.

„Uždarysime oro uostus, kaip uždarėme jūrų uostus“, – pridūrė jis, turėdamas galvoje praėjusią vasarą Italijos priimtą sprendimą neleisti laivams su jūroje išgelbėtais migrantais įplaukti į šalies uostus.

M.Salvini tai pareiškė Vokietijos naujienų agentūrai DPA sekmadienį pranešus, kad Berlynas ketina pradėti užsakomaisiais skrydžiais grąžinti į Italiją migrantus, kurių prašymai suteikti prieglobstį buvo atmesti. Pirmasis skrydis numatytas jau pirmadienį, kitas – spalio 17 dieną, nurodė DPA. Anot jos, didžioji dalis migrantų yra nigeriečiai, patekę į Europos Sąjungą per Italiją.

Italijos laikraštis „La Repubblica“ šeštadienį pranešė, kad Vokietijos federalinis migracijos biuras siunčia laiškus prieglobsčio prašytojams, kuriuose įspėja apie jų laukiantį grąžinimą į Italiją pagal vadinamąsias Dublino taisykles. Šios kontraversiškos taisyklės atsakomybę už migrantus priskiria tai šaliai, į kurią jie pirmiausia atvyko.

Tačiau Vokietijos vidaus reikalų ministerija vėliau sekmadienį naujienų agentūrai DPA nurodė, kad „artimiausiomis dienomis neplanuojama deportuoti migrantų į Italiją“.

Imigracija tebėra itin opus ir daug aistrų tarp Europos Sąjungos valstybių narių keliantis klausimas, nors pastaraisiais metais migrantų srautai smarkiai sumažėjo, palyginti su 2015-ųjų krize.

Vokietija per pastaruosius trejus metus priėmė daugiau nei milijoną prieglobsčio prašytojų, daugiausia sirų ir irakiečių. Kanclerė Angela Merkel, jaučianti didžiulį spaudimą dėl nesutarimų savo konservatyviajame sparne ir augančios ksenofobijos, pažadėjo siekti sudaryti dvišalius susitarimus su kitomis ES šalimis dėl migrantų grąžinimo. Vokietijai pavyko sudaryti tokius susitarimus su Graikija Ispanija, tačiau su Italija derėtis sekasi kur kas sunkiau.

M.Salvini, kurio dešiniųjų „Šiaurės lyga“ (Liga Nord) sudariusi valdančiąją koaliciją su prieš isteblišmentą nusistačiusiu „Penkių žvaigždžių judėjimu“ (M5S), kaltina kitas Bendrijos nares, kad jos nepadeda Italijai tvarkytis su milžiniška migracijos našta.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s