„Nord Stream 2“: Vokietija nekeičia palankaus požiūrio į projektą

Vokietijos vyriausybė nekeičia požiūrio į Baltijos jūrą kertančio Rusijos eksporto dujotiekio plėtros projektą „Nord Stream 2“, kurį laiko grynai ekonominiu ir tikslingu ekonomine prasme, pareiškė jos atstovė spaudai Martina Fietz.

„Kanclerė Angela Merkel ne kartą nurodė, kad Vokietijos apsirūpinimas energijos ištekliais diversifikuotas, ir tai bus vystoma. Tai reiškia, kad dujų gauname iš įvairių šalių – iš Rusijos, Didžiosios Britanijos, Norvegijos ir Nyderlandų. Dujų poreikis Vokietijoje artimiausiais metais veikiausiai augs, todėl „Nord Stream 2“ projektą vyriausybė laiko tikslingu“, – žurnalistams pasakė M.Fietz.

Pasak jos Vokietija laikosi nuomonės, kad „Nord Stream 2“ projektas „yra pirmiausia ekonominis“, tačiau būtina užtikrinti Ukrainos, kaip Rusijos energijos išteklių tranzito šalies, statusą.

1,23 tūkst. kilometrų ilgio dujotiekį, kurio projektinis pralaidumas sudaro apie 55 mlrd. kubinių metrų gamtinių dujų per metus, numatyta parengti naudoti iki 2019-ųjų pabaigos. Jis bus nutiestas greta jau veikiančio Rusijos eksporto dujotiekio ir padvigubins jo pajėgumą.

Vienintelis „Nord Stream 2“ projekto vystymo bendrovės akcininkas yra Rusijos koncernas „Gazprom“, o jo partneriai – Vokietijos „Wintershall“ bei „Uniper“, Austrijos OMV, Prancūzijos „Engie“, Didžiosios Britanijos ir Nyderlandų „Dutch Shell“ – yra projekto finansavimo dalininkai ir būsimos naudos gavėjai.

Projekto sąmata siekia beveik 10 mlrd. eurų.

„Nord Stream 2“ projektas sulaukė JAV bei kai kurių Europos valstybių, įskaitant Latviją, Lenkiją bei Lietuvą, pasipriešinimo. Šios šalys laiko projektą ne ekonominiu, o politiniu, siekiant pakenkti Ukrainai bei suskaldyti Europą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s