Prokuratūra: JAV atsisakė pateikti Lietuvai duomenis apie CŽV kalėjimą

Pirmadienį paviešintame oficialiame pranešime rašoma jog Lietuvos Respublikos prokuratūra gavo iš Jungtinių Amerikos Valstijų atsakymą į šių metų rugsėjo mėnesį išsiųstą dar vieną tarptautinės teisinės pagalbos prašymą ikiteisminiame tyrime dėl spėjamo neteisėto žmonių gabenimo per valstybės sieną bei su tuo susijusio pareigūnų piktnaudžiavimo. Jame yra nurodoma, kad JAV neturi galimybės pateikti prašomų duomenų ir atsakymų į Lietuvos prokurorų klausimus.

Ikiteisminis tyrimas, kuris aukštesniųjų Generalinės prokuratūros prokurorų buvo išsamiai patikrintas šių metų birželio mėnesį, vyksta toliau pagal sudarytą tyrimo bei proceso veiksmų planą. Prokurorai pabrėžia, kad nustatyti visas tyrimui reikšmingas aplinkybes ir jas įvertinti vadovaujantis Lietuvoje galiojančiu Baudžiamuoju kodeksu galima tik surinkus visus reikiamus duomenis.

Ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 292 straipsnio 3 dalį dėl galimo neteisėto žmonių gabenimo per valstybės sieną ir 228 straipsnio 1 dalį dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi atliekamas Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamente. Įtarimai šiame ikiteisminiame tyrime niekam nepareikšti.

2015 m. pradžioje ikiteisminį tyrimą dėl piktnaudžiavimo atnaujinus ir sujungus jį su 2014 m. vasarį pradėtu tyrimu dėl neteisėto žmonių gabenimo per valstybės sieną, tarptautinės teisinės pagalbos prašymai buvo išsiųsti į JAV, Lenkiją, Rumuniją ir kitas valstybes. Iš kai kurių valstybių buvo gauti atsakymai, tačiau jokių reikšmingų tyrimui duomenų negauta.

2016 m. vasarą kalbėdamas Europos žmogaus teisių teismo posėdyje Strasbūre Lietuvos generalinis prokuroras Evaldas Pašilis nurodė, kad po cenzūruotos JAV Senato išvadų versijos paskelbimo 2014 m. rudenį Lietuvos prokuratūra kreipėsi į JAV su prašymu pateikti papildomos informacijos dėl spėjamo asmenų kalinimo Lietuvoje ar gabenimo per šalį, bet iš JAV Teisingumo departamento buvo gautas atsakymas, kad JAV neturi galimybių pateikti prašomos informacijos ir įvykdyti teisinės informacijos prašymus. Nevalia ponui atsiskaitinėti savo cholopui.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s