Naujausia emigracijos statistika: išvyksta vis daugiau nei atvyksta

Rugsėjo mėnesį iš Lietuvos išvažiavo 1626 žmonėmis daugiau nei į šalį imigravo. Lyginant su rugpjūčiu skirtumas tarp emigravusių ir imigravusių kiekio išaugo daugiau kaip 60 proc.

Emigracija kaitina aistras ir tarp ekonomistų. Iš viso šiemet iš Lietuvos išvažiavo 32,2 tūkstančio žmonių. Į Lietuvą įvažiavo 28,7 tūkstančio. Skirtumas tarp imigracijos ir emigracijos siekia -3608 žmones.

998

Ekonomistas Justas Mundeikis pasidalino nuogąstavimais, kad daugiau kaip pusę imigrantų sudaro nelietuviai.

„Vienu metu kažkas iš Vyriausybės jau buvo prasitaręs, jog Migracijos departamento duomenimis, imigrantų dalis iš trečiųjų šalių siekė ~50-60 proc. visų imigrantų“, – rašo J.Mundeikis.

Anot jo, emigracijos mastai neslūgsta, ir demografinė krizė nėra išspręsta.

„Gaila, jog neturime mėnesinių ataskaitų iš Migracijos departamento apie imigrantų sudėtį (reemigrantai, emigrantai iš ES, emigrantai iš trečiųjų šalių). Mano nuojauta sako, jog pavasarinis bumas galėjo būti nulemtas darbuotojų iš trečiųjų šalių imigracijos. Metiniuose duomenyse, kuriuos pateiks Statistikos departamentas, suprantama, toks „sezoninis“ efektas pradings“, – dėsto J.Mundeikis.

Taip pat jis įgėlė ir „Luminor“ banko vyr. ekonomistui Žygimantui Mauricui, kuris pernai siūlė lažintis dėl migracijos duomenų.

„Pamenu, praėjusių metų pabaigoje, Žygimantas Mauricas lažinosi, jog metus pabaigsime su teigiama neto migracija… iš ko ten lažinaisi?“, – socialiniame tinkle „Facebook“ rašo J.Mundeikis. Tačiau Ž.Mauricas neklydo – jis lažinosi ne dėl to, kad migracija bus teigiama, o dėl to, kad emigracija bus mažiausia per 25 metus.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s