Niekada to nėra buvę ir čia vėl: Ukrainoje dega didelis šaudmenų sandėlis

Ukrainos ginkluotųjų pajėgų Generalinis štabas pranešė, kad užsiliepsnojus dideliam šaudmenų sandėliui šiaurinėje Černigovo srityje aplinkinėse teritorijose apribotas antžeminis susisiekimas ir nukreipti lėktuvų skrydžiai, taip pat pradėta dešimčių tūkstančių gyventojų evakuacija.

Kariškiai nurodė, kad pranešimas apie sprogimus 6-ajame arsenale gautas 3 val. 30 min. vietos (ir Lietuvos) laiku.

„Černigovo srities Ičnios gyvenvietės apylinkėse įvyko sprogimas techninėje teritorijoje. Mastas tikslinamas. Skubiai informuotos visos atitinkamos tarnybos ir vietos valdžios organai. Vykdoma žmonių evakuacija. Įkurtas nepaprastosios padėties likvidavimo štabas“, – sakoma Ukrainos Generalinio štabo pranešime.

Gynybos ministerija paskelbė, kad žmonės per šį incidentą nenukentėjo.

„Aukų, sužeistųjų, traumuotų ir žuvusiųjų tarp kariškių, Ukrainos ginkluotųjų pajėgų darbuotojų ir vietos gyventojų nėra, materialinė žala tikslinama“, – sakoma ministerijos pranešime. Į įvykio vietą išvyko Generalinio štabo viršininkas ir Ukrainos premjeras Volodymyras Hroismanas.

Valstybinė nepaprastųjų situacijų tarnyba pranešė, kad gelbėtojai evakavo daugiau kaip 10 tūkst. žmonių.

„Nuo 4 val. 22 min. uždaryta oro erdvė 20 km spinduliu. Sustabdytas traukinių ir automobilių eismas“, – sakoma ministerijos pranešime.

Kaip įprastai tokiais atvejais Ukraina viskuo apkaltino Rusija. Apie tai savo Facebook paskyroje parašė šalies infrastruktūros ministras Volodimiras Omelyanas.

Per pastaruosius trejus metus tai jau net šeštas didelis Ukrainos kariuomenės šaudmenų sandėlių gaisras. 2017 metų kovą didžiulis gaisras sukėlė sprogimų Balaklijos šaudmenų sandėlyje, esančiame Kijevo vyriausybės kontroliuojamoje Rytų Ukrainos regiono dalyje. Tąsyk vienas žmogus žuvo ir dar penki buvo sužeisti.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s