Kodėl reikia išslaptinti duomenis apie KGB

2018 m. spalio 10 d. 12 val. įvyko Seimo nario Zbignev Jedinskij ir signataro Zigmo Vaišvilos spaudos konferencija Seime „Kodėl reikia išslaptinti duomenis apie KGB?“.

Pranešėjai pateikė paaiškinimus, kodėl būtina išslaptinti duomenis ir apie KGB agentus, prisipažinusius slapta bendradarbiavus su LTSR KGB. Šių duomenų įslaptinimas tapo naudingas ne tik Lietuvos bei Rusijos valstybėms, bet ir patiems šiems „mankurtams“.

Dėl šių priežasčių Seimo narys Zignev Jedinskij įregistravo Seime įstatymų pataisas – LR Asmenų, slapta bendradarbiavusių su buvusios SSRS specialiosiomis tarnybomis, registracijos, prisipažinimo, įskaitos ir prisipažinusiųjų apsaugos įstatymo, taip pat LR Seimo, Prezidento, savivaldybių ir Europos parlamento rinkimų įstatymų. Šie įstatymų pakeitimai būtini ir taikytini jau 2019 m. vyksiančių rinkimų metu.

Pranešėjų nuomone, Lietuvos piliečiai rinkimų metu turi teisę žinoti, kurie kandidatai ir kokių valstybių specialiosioms tarnyboms darbuojasi bei darbavosi.

Dėl šių įstatymų pakeitimų būtina išplėsti tarpžinybinės liustracijos komisijos fukcijas, jos veiklą padaryti profesionalia.

Pranešėjų nuomone, ankstesnių kadencijų Seimai dirbo neprofesionaliai, diskutavo dėl neegzistuojančios valstybės naudai slapta dirbusių asmenų liustravimo, tačiau visiškai nesirūpino tikrosiomis grėsmėmis Lietuvos nacionaliniams saugumui.

Spaudos konferenciją galima žiūrėti čia:

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s