Ieškodama rėmėjų naujai knygai Vanagaitė skundžiasi cenzūra Lietuvoje

Norėdama išleisti naują knygą Rūta Vanagaitė pradėjo sutelktinio finansavimo (angl. crowdfunding) kampaniją. Kreipdamasi į potencialius rėmėjus rašytoja teigė, kad Lietuvoje knyga veikiausiai dienos šviesos neišvys dėl šios turinio bei faktiškai egzistuojančios cenžūros.

Naują knygą parašiusi Rūta Vanagaitė pradėjo sutelktinio finansavimo kampaniją. Rašytojos tikslas – surinkti 35 tūkst. dolerių knygos leidybai. Per pirmą dieną rėmėjai jau paaukojo daugiau kaip tūkstantį.

Kreipdamasi į potencialius rėmėjus rašytoja teigė, esą Lietuvoje knyga veikiausiai dienos šviesos neišvys dėl šios turinio.

Naujoji Rūtos Vanagaitės knyga – „Mūsiškių“ tęsinys. Angliškame jos pristatyme teigiama, kad autorė ir toliau kovoja, idant papasakotų tiesą apie Holokaustą savo šalyje.

Teksto vertimas iš anglų kalbos: „Tiesos metas. Lietuvą sudrebinusios knygos „Mūsiškiai“ autorė Rūta Vanagaitė ir toliau kovoja, idant papasakotų tiesą apie Holokaustą savo šalyje. Šį kartą ji sujungė jėgas su pasaulyje gerai žinomu istoriku dr. Cristophu Dieckmannu. 300 puslapių storio knyga, pavadinimu „…And Their Local Helpers“ („… Ir jų vietiniai pagalbininkai“) jau beveik parengta. Tačiau dienos šviesos Lietuvoje knyga veikiausiai neišvys dėl savo turinio. Mums reikia jūsų pagalbos renkant pinigus, kad šis beprecedentis veikalas būtų nepriklausomai išleistas.“

Lietuvoje ir už jos sienų populiarumo sulaukusius „Mūsiškius“ Rūta Vanagaitė parašė kartu su „nacių medžiotoju“ save tituluojančiu Efraimu Zuroffu, Jeruzalėje esančio Simono Wiesenthalio centro vadovu. Tęsinį autorė rengia kartu su viešojoje erdvėje gana retai pasisakančiu istoriku Cristophu Dieckmannu, nacių okupacijos Lietuvoje laikotarpio istorijos specialistu.

Rūtos Vanagaitės knygas leidykla „Alma Littera“ iš prekybos pašalino tiek dėl jų turinio, tiek dėl leidyklos pozicijos, rašytojai sureagavus į Seimo siūlymą 2018-uosius paskelbti Adolfo Ramanausko – Vanago metais. „Mūsiškių“ autorė teigė, kad partizanų vadas „nėra joks didvyris“ ir kad jis bendradarbiavo su KGB. Vėliau šiuos teiginius autorė atsiėmė ir viešai atsiprašė tačiau leidykla savo sprendimo nepakeitė.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s