Išorinis valdymas tęsiasi: Ukraina susitarė su TVF dėl tolesnio kreditavimo

Ukrainos vyriausybė paskelbė pasiekusi išankstinį susitarimą su Tarptautiniu valiutos fondu (TVF) dėl naujos kreditavimo programos 14-os mėnesių laikotarpiui.

Sprendimą dėl naujos finansinės paramos paketo Ukrainai, kurio vertė veikiausiai neviršys 3,9 mlrd. JAV dolerių, priims TVF vadovybė ir teiks jį tvirtinti fondo direktorių tarybai.

Tai gali įvykti gruodį, po to, kai Ukrainos parlamentas priims pagal TVF rekomendacijas parengtą 2019 metų valstybės biudžeto įstatymą, o šalies buitiniams vartotojams bus padidinti gamtinių dujų ir šilumos energijos tarifai. Tai kad TVF vadovybė priims sprendimą dėl naujos kredito linijos Ukrainai nėra garantuota, tačiau tarifai buitiniams vartotojams padidinti jau dabar.

Ukrainos nacionalinio banko vadovas Jakovas Smolijus pareiškė, jog pirmoji išmoka pagal naują TVF programą turbūt bus 1,5–1,9 mlrd. JAV dolerių dydžio, ir ją tikimasi gauti iki šių metų pabaigos. Naujoji programa pakeis 2015-ųjų pradžioje TVF patvirtiną 17,5 mlrd. JAV dolerių vertės Ukrainos kreditavimo programą ketveriems metams. Tačiau Ukraina gavo tik bemaž pusę pagal ją numatytų išmokų – iš viso 8,7 mlrd. JAV dolerių prilygstančią sumą. Finansavimas buvo sustabdytas 2017-ųjų pirmojo pusmečio pabaigoje dėl to, kad nebuvo įvykdyta daug programos sąlygų. Galutinis susitarimas su TVF palengvintų Kijevo galimybes pritraukti finansinės paramos iš Europos Sąjungos, Pasaulio banko bei kitų tarptautinių kreditorių. Rugsėjį Kijevas ir Briuselis pasirašė tarpusavio supratimo memorandumą ir paskolos sutartį dėl ketvirtosios ES makrofinansinės pagalbos Ukrainai programos įgyvendinimo, kurios dydis – 1 mlrd. eurų. Viena jos vykdymo sąlygų – Kijevas privalo priimti TVF sąlygas.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s