JAV: Saudo Arabijos režimas yra barbariškas bet savas

Jungtinių Valstijų ir Saudo Arabijos strateginė partnerystė tęsis ir toliau, nepaisant Saudo Arabijos režimo prisidėjimo prie žurnalisto Jamalo Khashoggi nužudymo šios valstybės konsulate Stambule, sekmadienį pareiškė JAV valstybės sekretorius Mike’as Pompeo.

„Mes išsaugosime strateginę partnerystę su Saudo Arabija“, – sakė jis interviu „Fox News“ televizijai, pridurdamas, kad tuo pačiu Jungtinės Valstijos ragina patraukti griežton atsakomybėn visus su šia žmogžudyste susijusius asmenis.

Kaip žinia, 59 metų Saudo Arabijos žurnalistas, kritikavęs galingąjį Saudo Arabijos sosto įpėdinį Mohammedą bin Salmaną, nuo 2017 gyveno Jungtinėse Valstijose.

Spalio pradžioje jis buvo žiauriai nužudytas Saudo Arabijos konsulate Stambule, į kurį atvyko dokumentų, kad galėtų vesti savo turkę sužadėtinę. Turkijos generalinė prokuratūra šios savaitės viduryje pranešė, kad J.Khashoggi buvo pasmaugtas vos įėjęs į Saudo Arabijos konsulatą Stambule, o jo kūnas vėliau buvo sukapotas į gabalus pagal „iš anksto parengtą planą“.

Tam kad paslėpti žiauraus nusikaltimo pėdsakus į Stambulą iš Rijado buvo nusiųsta speciali ekspertų grupė.

Anksčiau dėl tokių įvykių prasidėjo karai, dabartiniu metu ir mažiau akivaizdžiose situacijose įveda sankcijas, tačiau JAV kaip ir visada laikosi dvigubų standartų ir „išsaugo strateginę partnerystę“ su nusikalstamu režimu.

32-rasis JAV prezidentas Franklinas Delano Ruzveltas kadaise pasisakė apie Nikaragvos diktatorių Anastasio Samosą: „Samosa be abejo yra niekšas. Bet jis yra mūsų niekšas“. Matyt nuo tų laikų niekas nepasikeitė ir barbariškas bei nedemokratiškas Saudo Arabijos režimas JAV yra savas.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s