Konservatorių pirminiuose rinkimuose triumfavo I.Šimonytė. V. Ušackas pripažino pralaimėjimą.

Sekmadienį baigėsi dvi dienas trukęs balsavimas Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos atviri pirminiai prezidentiniai rinkimai, kuriuose balsavo TS-LKD nariai ir rėmėjai. Juos triuškinančia persvara laimėjo ekonomistė, buvusi finansų ministrė Ingrida Šimonytė, aplenkusi diplomatą Vygaudą Ušacką.

Kaip skelbia TS-LKD oficiali svetainė, rinkimuose balsavo 20 859 partijos nariai ir rėmėjai. Už I.Šimonytę balsavo 16 418 partijos narių ir rėmėjų (78,71 proc.), už V.Ušacką – 4441 (21,29 proc.). Iš viso rinkimų teisę turėjo 33 339 TS-LKD nariai ir rėmėjai. Vilniuje I.Šimonytė laimėjo triuškinančia persvara. Už ją Vilniuje balsavo 6649 TS-LKD nariai ir rėmėjai, už V.Ušacką – 736. 52 biuleteniai buvo sugadinti. Kaune už I.Šimonytę balsavo 2541 rinkėjas, už V.Ušacką – 622. Klaipėdoje I.Šimonytei paramą išreiškė 609 TS-LKD nariai ir rėmėjai, V.Ušackui – 319.

Apie 19.30 val., nesulaukus galutinių rezultatų, konservatorių rinkimų štabe pasirodė atskirai rezultatų laukęs V.Ušackas. Jis pranešė atvykęs pasveikinti Ingridos.

Vigaudas Ušackas taip pat pranešė nutaręs nesiekti Lietuvos prezidento posto, kaip nepriklausomas kandidatas.
Pasveikino ir kitas konkurentas

Kandidatuoti prezidento rinkimuose ketinantis ekonomistas Gitanas Nausėda per „Facebook“ pranešė I.Šimonytę pasveikinęs telefonu.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s