Per kovas Jemene savaitgalį žuvo daugiau kaip 150 žmonių

Jemeno pareigūnai sekmadienį pranešė apie suintensyvėjusias kovas aplink svarbų Chudaidos uostamiestį, per kurias savaitgalį žuvo daugiau kaip 150 sukilėlių ir vyriausybinių pajėgų narių.

Sukilėlių pozicijos aplink šį Raudonosios jūros uostą buvo apšaudomos iš lėktuvų ir karo laivų, vyriausybės remiamoms pajėgoms vykdant didelį sausumos puolimą miestui iš sukilėlių atkovoti, sakė pareigūnai, kurie baimindamiesi keršto kalbėjo anonimiškai.

Įnirtingos kovos taip pat kilo Beidos ir Sados provincijose.

Tuo tarpu Jungtinės Tautos sekmadienį perspėjo, kad vaikai šioje karo draskomoje šalyje išgyvena „tikrą pragarą“. Kaip nurodė JT vaikų fondas UNICEF, Chudaidos miesto puolimas paveiks jemeniečius visoje šalies teritorijoje, priklausančius nuo humanitarinės pagalbos, gabenamos per šį uostą.

„Jemenas šiandien yra tikras pragaras … kiekvienam berniukui ir kiekvienai mergaitei Jemene“, – spaudos konferencijoje Jordanijos sostinėje Amane sakė UNICEF direktorius Artimiesiems Rytams ir Šiaurės Afrikai Geertas Cappelaere.

Pilietinis karas Jemene prasidėjo 2014—tais metais kai vietinė husitų opozicija sukilo prieš JAV bei Saudo Arabijos remiamą šalies vyriausybę. Jungtinės Valstijos bei jų sąjungininkai Artimuosiuose Rytuose husitų sukilėlių pretenzijų į valdžią nepripažįsta ir visokeriopai remia Jemeno režimą. Ekspertų nuomone be išorinės paramos Jemeno režimas jau senai žlugtų.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s