Demokratija – ne visiems: Lietuvos URM smerkia rinkimus LLR ir DLR

Anot URM, rinkimai LLR ir DLR pažeidžia Ukrainos teritorinį vientisumą ir laužo Minsko susitarimus.

Lietuvos užsienio reikalų ministerija smerkia Donecko ir Luhansko respublikose vykdomus rinkimus, rašoma spaudai išplatintame pranešime.

“Tokie vadinamieji “rinkimai“ šiurkščiai pažeidžia Minsko susitarimus, Ukrainos įstatymus ir nesudaro sąlygų piliečiams minėtuose Ukrainos regionuose laisvai pareikšti savo politinę valią“, — rašo Lietuvos URM.

Anot URM, vienintelis teisėtas pagrindas savivaldos rinkimams Ukrainos teritorijoje rengti yra Ukrainos Konstitucija ir įstatymai, o tokie veiksmai pažeidžia šalies teritorinį vientisumą ir laužo tarptautinius susitarimus.

Ministerijos atstovai pareiškė, kad “šiuos rinkimus lydi tolesnė Rusijos kariuomenės invazija į Ukrainos teritoriją, nesiliaujantys paliaubų pažeidimai ir situacijos Azovo jūroje eskalavimas ir militarizavimas“.

“Tokie neteisėti veiksmai šiurkščiai pažeidžia Ukrainos teritorinį vientisumą, laužo tarptautinius susitarimus ir turės rimtų pasekmių tolesniems tarptautinės bendrijos santykiams su Rusija“, — rašoma pranešime.

Rinkimai DLR vyksta šiandien, lapkričio 11 dieną. Anksčiau Kijevas pareiškė, kad nepripažįsta rinkimų.

Savo ruožtu Rusija laiko šiuos rinkimus DLR ir LLR demokratijos reiškiniu ir mano kad rinkimai nepažeidžia Minsko susitarimų.

2014 metų balandžio mėnesį Ukrainos valdžios institucijos pradėjo karinę operaciją prieš Donecko ir Luhansko liaudies respublikas, kurios paskelbė nepriklausomybę po JAV suorganizuoto bei ES paremto valstybės perversmo Ukrainoje. Remiantis naujausiais JT duomenimis, konflikto aukomis tapo daugiau kaip dešimt tūkstančių žmonių.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s