“(Ne)matoma rinkos ranka”: Konservatorius nepatenkintas dideliais grikių importo iš Rusijos kiekiais

Seimo “Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų” (TS-LKD) frakcijos nario Kazio Starkevičiaus nuomone, Lietuvos Vyriausybė, nepaisydama Rusijos “priešiškų veiksmų“, pataikauja jai ir sudaro sąlygas iš jos pirkti ne tik trąšas, bet ir grikius bei kviečius, nors yra galimybė įsivežti šiuos grūdus iš Ukrainos ar kitų šalių, kurios netaiko Europos Sąjungos valstybėms jokių apribojimų.

“Manau, kad laikas Lietuvos Vyriausybei, o pirmiausia — Žemės ūkio ministerijai, imtis konkrečių veiksmų, kad būtų apsaugoti mūsų šalies grūdų augintojų interesai ir trūkstamas grikių ar kitų grūdų kiekis būtų importuojamas iš Lietuvai draugiškų valstybių, pvz., Ukrainos“, — cituoja Starkevičių Seimo spaudos tarnyba.

Muitinės departamento duomenimis, š. m. sausio–spalio mėnesiais į Lietuvą buvo importuota ir išleista į apyvartą 16 763,17 tonų kviečių. 15 088,07 t arba daugiau kaip 90 % iš jų importuota iš Rusijos Federacijos, dar  1 087,65 t arba beveik 6,5 % —ir Baltarusijos.

Per tą patį laikotarpį buvo importuota ir išleista į apyvartą 15 017,68 t grikių, kurių statistinė vertė sudarė beveik 3 mln. Eur. 14 794,28 t arba daugiau už 98 % t grikių buvo importuojami iš Rusijos Federacijos, 223,4 t. iš Baltarusijos

Lietuvos žemės ūkio ekonomikos instituto duomenimis, palyginus su praėjusiais metais per devynis šių metų mėnesius iš Rusijos importuota beveik 3 kartus daugiau grikių.

Spalio 25 dieną Briuselyje vykusio ES bendro žemės ūkio rinkų vadybos komiteto posėdyje Lietuvos ir Lenkijos atstovai atkreipė dėmesį į labai išaugusį grikių importą iš Rusijos ir pasiūlė pagalvoti apie rinkos apsaugos priemones visos ES mastu.

Anot Starkevičiaus, Vyriausybė pataikauja Rusijai ir sudaro sąlygas iš jos pirkti ne tik trąšas, bet ir grikius bei kviečius.

Štai tokia yra (ne)matoma rinkos ranka. Sau – kaip geriau, o Rusijai – taisyklės.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s