Užimtumas Lietuvoje: darbo vietos tuštėja

Per dešimt šių 2018-tų metų mėnesių Lietuvos Užimtumo tarnyba gavo 102 pranešimus apie 4,36 tūkst. darbuotojų atleidimą – pernai tuo pat laiku gauti 43 pranešimai apie 2,09 tūkst. darbuotojų atleidimą.

Spalio mėnesį Užimtumo tarnyba gavo 11 pranešimų apie 360 darbuotojų grupinius atleidimus. Pernai spalį perspėta beveik tris kartus mažiau darbuotojų – 128, gauti 6 pranešimai.

Daugiausia darbuotojų – 87 – pranešė atleidžianti finansinių sunkumų slegiama persitvarkanti Lietuvos užsakomųjų skrydžių bendrovė „Small Planet Airlines“. 43 žmones ketina atleisti vaisių, uogų ir daržovių didmeninės prekybos įmonė „Tandemus“, 35 – tekstilės bendrovė „Vernitas“. 26 – gamybos bendrovė „Remeksi Keskus“, 19 – interneto paslaugų įmonė „Cujo Baltic“, 17 – krovininio transporto įmonė „Taketas“, 16 , – „Vilniaus kailiai“, 14 – bankrutavusi objektų apsaugos įmonė „Sentencija“.

Kaip nurodo tarnyba, pagrindinės atleidimo priežastys yra reorganizavimas, funkcijų optimizavimas ir perteklinių funkcijų atsisakymas.

Per spalio mėnesį darbdaviai Lietuvoje iš viso įregistravo 33,7 tūkst. laisvų darbo vietų, iš kurių 21 tūkst. buvo naujos, rodo Užimtumo tarnybos duomenys. Darbo jėgos paklausa spalį, palyginti su rugsėju, sumažėjo 4,7 proc., tačiau Užimtumo tarnyba akcentuoja, kad tai yra įprastas reiškinys baigiantis rudens darbų sezonui.

Palyginti su tuo pačiu praėjusių metų mėnesiu, šiemet įregistruota 16,7 proc. daugiau laisvų darbo vietų. Daugiausia darbo pasiūlymų spalio mėnesį buvo įregistruota pardavėjams, darbininkams izoliuotojams, sunkvežimių ir krovinių transporto priemonių vairuotojams, reklamos ir rinkodaros specialistams. Labiausiai augo garo variklių ir katilų operatorių bei darbininkų izoliuotojų poreikis.

Per dešimt šių metų mėnesių iš viso buvo įregistruota 187 tūkst. pasiūlymų neterminuotam, 19,1 tūkst. – terminuotam įdarbinimui. Palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, darbo jėgos poreikis neterminuotam darbui išaugo 4,8 proc., terminuotam darbui – 16,6 procento.

Nedarbas Lietuvoje praėjusį mėnesį buvo 7,9 procento.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s