Prancūzijoje per protestus dėl degalų kainų sužeista daugiau kaip 400 žmonių, 1 moteris žuvo

Prancūzijoje per protestus dėl degalų kainų žuvo viena moteris ir buvo sužeista daugiau kaip 400 žmonių, 14 iš jų – sunkiai, sekmadienį pranešė šalies vidaus reikalų ministras Christophe’as Castaneras.

„Geltonųjų liemenių“ protestas prieš sustingusią perkamąją galią valdant prezidentui Emmanueliui Macronui visoje šalyje tęsėsi vieną dieną ir vieną naktį. Sužeistųjų skaičius yra daugiau kaip dvigubai didesnis už šeštadienį paskelbtą skaičių. Jis padidėjo po neramios nakties 87 šalies vietose, kur protestuotojai, reikšdami pasipiktinimą degalų mokesčio kėlimu, blokavo kelius. Tarp 409 sužeistųjų yra 28 policininkai, karo policijos nariai ir ugniagesiai.

Ch. Castaneras radijui RTL sakė, kad šeštadienio protestuose 2 034 vietose dalyvavo maždaug 288 tūkst. žmonių. Maždaug 3,5 tūkst. dalyvių protestus tęsė per naktį, pridūrė ministras.

Policija apklausė iš viso 282 protestuotojus, 73 iš jų – naktį. 157 iš šių žmonių buvo sulaikyti.

„Praėjusi naktis buvo nerami… Buvo užpuolimų, muštynių, subadymų, – sakė Ch. Castaneras. – Buvo muštynių tarp „geltonųjų liemenių“ protestuotojų. Tam tikrose vietose buvo daug alkoholio, ir tai nulėmė šį idiotišką elgesį.“ – informavo ministras.

„Geltonosiomis liemenėmis“ protestuotojai buvo praminti dėl vilkimų signalinių drabužių.

Protestų organizatoriai ragino sekmadienį tęsti demonstracijas maždaug 150-yje šalies vietų, pridūrė Ch. Castaneras.

Šeštadienį protestuotojų grupės blokavo žiedinių sankryžų, svarbių greitkelių ir gatvių.

Protestuotojai teigia, kad nuolatinis degalų mokesčio didinimas valdant dabartiniam prezidentui sumažino žmonių perkamąją galią. Kartais įsiplieksdavo pyktis, nes kai kurie vairuotojai konfliktavo su protestuotojais arba bandė prasiveržti pro barikadas.

Rytiniame Savojos regione viena moteris, vežusi savo dukrą pas gydytoją, supanikavo protestuotojams apsupus jos automobilį ir ėmus daužyti jo stogą. Vairuotoja nuspaudė greičio pedalą ir mirtinai sužalojo 63 metų moterį.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s