Zigmas Vaišvila: “Latvijoje kaip ir Lietuvoje susidorojama su kitaminčiais”

Šiandien su Latvijos nepriklausomybės švente pasveikinau seną pažįstamą – Ziedonį Čevers, 1991 m. sausį vadovavusį  Latvijos vidaus reikalų ministerijai, kurią šturmavo perversmininkai. Latvijos Vyriausybei tuo metu vadovavo Ivars Guodmanis, fizikas, Latvijos Tautos Fronto atstovas.

2002 m. Ziedonis Čevers pabandė grįžti į politiką, drauge su bendraminčiais įsteigęs Latvijos Laisvės partiją.

Tačiau Latvijos VRK Seimo rinkimuose šios partijos sąrašo neįregistravo. Dėl šios partijos rinkiminiuose TV videoklipuose korektiškai, bet nuotaikingai pavaizduotos būsimos Latvijos narystės Europos Sąjungoje vaizdelių buvo iškelta baudžiamoji byla.

Šią baudžiamąją po jos nutraukimo net septynis kartus atnaujindavo!

Paskutinįjį kartą atnaujinus, reikalus žinantis asmuo Ziedoniui paaiškino, kad Latvija šiuo atveju niekuo dėta. Vėjas pučia iš kitur – iš Briuselio.

Latvijoje kaip ir Lietuvoje susidorojama su kitaminčiais. Visapusiškai.

1992 m. pavasarį Rusija nutraukė naftos tiekimą į Mažeikių Naftą, nors tarpvalstybinė naftos tiekimo sutartis su Lietuva tebegaliojo. Padedant Ziedoniui ir dalykiškai dirbant tuometiniam Mažeikių naftos vadovui a.a. G. Kiesui, Lietuvos Vyriausybėje kaip Ministro Pirmininko pavaduotojas būdamas atsakingu ir už energetiką, su tuometine Latvijos Vyriausybe žaibiškai sudėliojome ir per mėnesį paruošėme alternatyvą – naftos tiekimą į Mažeikius iš Ventspilio uosto per Biržus. Mažeikių naftai tai tekainavo 1 mln. USD. Ir to pakako, kad Rusija, pamačiusi tikro Lietuvos ir Latvijos bendradarbiavimo rezultatus, atnaujintų naftos tiekimą į Lietuvą.

Vėliau mačiau daugybę Lietuvos valdžių deklaracijų apie gražų bendradarbiavimą su Latvija, tačiau tikrų darbų nemačiau. Medžioklių, kuriose buvo sprendžiami, matyt, kai kam labai svarbūs klausimai, nevadinsime didžiais tarpvalstybiniais laimėjimais.

Net narystei Europos Sąjungoje privaloma Lietuvos ir Latvijos sienų sutartis neratifikuota (dėl jūrinės sienos nesutarimų).

Matėme ir Lietuvos šunybes, iškrėstas Latvijai. „Snoro“ banko dukterinis bankas Latvijoje AS „Krajbanka“ taip pat pateko į bankrotą, nes Lietuvos valdžia, pradėjusi „Snoro“ banko aferą, neteikė Latvijai paaiškinimų ir informacijos, kas vyksta su „Snoro“ banku. O pagal Latvijos įstatymus už Latvijoje registruoto dukterinio banko įsipareigojimus bankroto atveju atsako motininio banko savininkai.

Prieš pat nežinion patekusio AS Krajbanka bankroto iškėlimą šio banko motininio banko – „Snoro“ banko – savininku tapo Lietuvos valstybė.

Stiprybės Latvijai ir jos Tautai!

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s