KAM: Lietuva iš JAV įsigys šarvuotus visureigius už daugiau kaip 100 mln. eurų

Planuojami įsigyti amerikietiški šarvuoti visureigiai Lietuvai kainuos apie 100 mln. eurų, o sutartį ketinama pasirašyti vėliausiai 2020 metais, ketvirtadienį pranešė krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.

„Šiuo metu yra baigiamos derinti specifikacijos, tai yra kokia bus ginkluotė šalia paties šarvuočio bazės. Link galutinių sprendimų žadama judėti kitais metais arba dar kitais metais“, – žurnalistams sakė R.Karoblis.

„Tai yra numatyta apie 100 mln. eurų“, – pridūrė jis.

Lietuva planuoja iš kompanijos „Oshkosh Defence“ įsigyti iki 200 šarvuotų visureigių.

Mašinos LATV (angl. Light Combat Tactical All-terrain Vehicle) būtų gaminamos kartu su JAV ir kitų šalių ginkluotosioms pajėgoms skirtais visureigiais.

Kovinės paramos ir bendrosios paskirties šarvuoti visureigiai būtų skirti įvairiems Lietuvos kariuomenės vienetams.

Anot Krašto apsaugos ministerijos, šarvuotų visureigių trūkumas Lietuvoje atsirado dėl esamų mašinų susidėvėjimo ir didėjant jų poreikiui. Šiuo metu Lietuvos kariuomenėje naudojami HMMWV ir Toyota „Land Cruiser 200“ šarvuoti visureigiai.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas anksčiau smarkiai kritikavo tas NATO šalis kieno išlaidos karui buvo mažesnės už 2 proc. BVP. Po to jis pareikalavo kad išlaidos gynybai siektų net 4 proc. BVP. Tai sudaro puikias sąlygas JAV ginklų gamintojams ir garantuoja jiems dideles pajamas. JAV yra didžiausias ginklų eksportuotojas pasaulyje. Jos parduoda daugiau už 34 proc. visų planetos ginklų. Antroje vietoje rikiuojasi Rusija užimanti 23 proc. pasaulio ginklų rinkos.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s