Paryžiuje per „geltonųjų liemenių“ masinius protestus kilo susirėmimai su policija

Šeštadienį Prancūzijos policija panaudojo ašarines dujas ir vandens patrankas, kad sutramdytų įsisiautėjusius „geltonųjų liemenių“ judėjimo protestuotojus, skelbia BBC. Paryžiaus Eliziejaus Laukuose kilo susirėmimai, nepaisant čia sutelktų didelių policijos pajėgų.

Prancūzijos sostinėje pratrūkusius protestuotojus pareigūnai tramdė ašarinėmis dujomis ir vandens patrankomis. Keliasdešimt tūkstančių demonstrantų, vilkinčių ryškiai geltonos spalvos liemenes, susirinko šioje alėjoje, tęsiantis praeitą šeštadienį prasidėjusiems protestams prieš akcizą automobilių kurui, padidintą vyriausybės, esą siekiančios tokiu būdu mažinti aplinkos taršą.

Vėliau šie protestai virto plačiu frontu, nusistačiusiu prieš prezidento Emmanuelio Macrono centristinę vyriausybę.

Paryžiaus policijos tarnybos šeštadienį nurodė, kad incidentai sostinėje yra susiję su „ultradešiniųjų (grupių) narių buvimu – jie kabinėjosi prie saugumo pajėgų“.

Matėsi, kaip protestuotojai lupa grindinio trinkeles ir pradeda statyti barikadas. Vis dėlto „nė vienas demonstrantas neįžengė“ į policijos atitvertą zoną.

Santarvės aikštėje žemutinėje Eliziejaus Laukų dalyje, netoli prezidentūros, sakė pareigūnai. Kai kurie protestuotojai piktinosi policijos veiksmais. 49 metų Christophe’as, kartu su žmona atvykęs iš Izero regiono šalies rytuose, buvo priverstas sprukti iš alėjos į vieną šoninę gatvę, kad išvengtų ašarinių dujų.

„Mes tiesiog taikiai protestavom, bet prieš mus paleido ašarines dujas, – skundėsi vyras. – Štai kaip esame sutinkami Paryžiuje.“

Praėjusį šeštadienį beveik 300 tūkst. protestuotojų blokavo greitkelius, aplinkkelius, įmones ir degalų saugyklas. Mažesnio masto protestai tęsėsi visą savaitę, o vien tik penktadienį juose dalyvavo apie 5 tūkst. žmonių geltonomis liemenėmis.

„Tikiuosi, kad kils tikra geltonoji banga,“ – šią savaitę pareiškė vienas iš judėjimo lyderių, dešiniosios pakraipos politikas Frankas Buhleras.

Jis paragino rėmėjus „imti“ Paryžių. Tačiau kai kurie protestuotojai nerodė noro vykti į sostinę dėl kelionės išlaidų, todėl nebuvo aišku, ar organizatoriams pavyks pasiekti, kad būtų paralyžiuotas eismas Šviesos mieste.

Šeštadienio rytą demonstrantai rinkosi Šarlio de Golio aikštėje, kuria prasideda Eliziejaus Laukai. Žmonės skandavo „Macronai, atsistatydink“. Iki vėlyvos popietės į gatves protestuoti dėl išaugusių mokesčių degalams išėjo beveik 81 tūkstantis „geltonųjų liemenių“ – tai maždaug trečdaliu mažiau nei praėjusią savaitę, pranešė šalies Vidaus reikalų ministerija. Apie 8 tūkst. demonstrantų ryškiai geltonos spalvos liemenėmis protestavo Paryžiuje, kur įvyko susirėmimų su policija.

Pareigūnai Eliziejaus Laukuose panaudojo ašarines dujas ir vandens patrankas. Ministerijos duomenimis, visoje šalyje suimti 35 asmenys, iš jų 18 sostinėje. Aštuoni žmonės, tarp jų du policininkai, nukentėjo. Praėjusį šeštadienį buvo sužeisti net 106 žmonės. Policija ryte užtvėrė zoną, apimančią Santarvės aikštę, Nacionalinio Susirinkimo rūmus ir dalį Eliziejaus Laukų.

„Šioje zonoje negali vykti jokios demonstracijos, susirinkimai, eisenos, susijusių su „geltonosiomis liemenėmis“, – pareiškė Paryžiaus policijos viršininkas Michelis Delpuechas.

Pasak jo, mobilieji policijos būriai, palaikomi sraigtasparnių, yra pasirengę įsikišti, jei kiltų smurtas ar būtų pamėginta blokuoti sostinės aplinkkelį. Paryžiaus valdžia sankcionavo demonstraciją parke netoli Eifelio bokšto.

„Vyriausybė padarė viską, kad demonizuotų judėjimą, kuris įvyks Paryžiuje,“ – sakė Clement’as Jonie, šeštadienio rytą prisidėjęs prie vakarinėje sostinės dalyje besirenkančių protestuotojų.

„Girdime (valdančiosios partijos) LREM deputatus sakant: „laikysimės kurso“, tačiau judėjimas vyksta ir nesirengia sustoti,“ – sakė iš priemiesčio atvykęs 47-erių logistikos specialistas.

Per savaitė trunkančias demonstracijas jau žuvo du žmonės, o dar 750, tarp jų 136 policijos pareigūnai, buvo sužeisti.

Penktadienio vakarą Vakarų Prancūzijos mieste Anžė policijai pasidavė vyras, turėjęs sprogstamąjį įtaisą ir reikalavęs, kad protestuotojams būtų leista susitikti su prezidentu.

„Jis reikalavo, kad „geltonosios liemenės“ būtų priimtos Eliziejaus (rūmuose)“, Prancūzijos prezidento rezidencijoje, naujienų agentūrai AFP sakė vietos prokuroras Yves’as Gambert’as.

Vietos pareigūnas Bernard’as Gonzalezas pabrėžė: „Buvo reali grėsmė, realus pavojus. Ant jo kaklo buvo sprogstamasis įtaisas… Tai nebuvo klastotė.“

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s