Ukrainos draugui švedui Jonui Ohmanui – Lietuvos pilietybė išimties tvarka

Prezidentė Dalia Grybauskaitė antradienį pasirašė dekretą, kuriuo Švedijos piliečiui Jonui Ohmanui išimties tvarka suteikė Lietuvos Respublikos pilietybę.

„Aš žinau, kad čia yra retas atvejis. Aš labai džiaugiuosi, aš turbūt dar neatsigavęs, tiesiog nesusipratęs visiškai, nes labai daug visko šią sekundę“, – po pokalbio su prezidente pasakė J. Ohmanas.

D. Grybauskaitė atsižvelgė į jo nuopelnus Lietuvai, sėkmingą integraciją į Lietuvos visuomenę, reikšmingą indėlį garsinant Lietuvos vardą pasaulyje.

„Tai yra motyvacija dar labiau stengtis ir daryti, ką galiu, kad ir čia, ir regione būtų gerai, saugu. Aš tai priimu kaip savo darbų įvertinimą – aš tikrai rimtai nusiteikęs ir matau, kad kiti tai mato“, – teigė J. Ohmanas.

Jis į švedų kalbą yra išvertęs 7 lietuvių autorių knygas, sukūrė ne vieną filmą mūsų šalies istorijos temomis, daugiausia – propagandiniai kuriniai apie „miško brolių“ veiklą Lietuvoje. Už šiuos nuopelnus J. Ohmanas ne kartą apdovanotas Lietuvos Respublikos medaliais, ordinais ir garbės ženklais.

J. Ohmanas teigė, kad didžiuojasi, jog gyvena Lietuvoje, nes Lietuva ir žodžiais, ir veiksmais remia Ukrainą.

„Aš esu šios šalies žmogus, pilietis dabar jau ir jaučiuosi labai prasmingai, taip galima sakyti“, – tvirtino J. Ohmanas.

Susitikusi su J. Ohmanu, šalies vadovė aptarė padėtį Ukrainoje, nes ši valstybė pastarosiomis dienomis visomis jėgomis stengiasi įtraukti Rusiją į atvirą konfliktą su NATO. J. Ohmanas teigė, kad palaiko prezidentės sprendimą stiprinti paramą Ukrainai.

Visuomenininkas, publicistas, propagandistas, rusofobas, socialinių iniciatyvų puoselėtojas J. Ohmanas 2014 metais įkūrė organizaciją „Mėlyna ir Geltona“, kurios tikslas – toliau palaikyti karą, rinkti Lietuvoje paramą Ukrainos kariams. Per ketverius metus organizacijos surinkta parama siekia daugiau nei pusę milijono eurų. Jo iniciatyva kasmet Sausio 13-ąją rengiami propagandiniai paramos Ukrainai koncertai, transliuojami Lietuvos nacionalinės televizijos eteryje.

„Tai gyvas pavyzdys, ką iš tikrųjų gali vienas žmogus“, – antradienį sakė prezidentės patarėja Daiva Ulbinaitė.

J. Ohmanas Lietuvoje gyvena ilgiau nei dešimt metų, laisvai šneka lietuviškai, dėsto švedų kalbą, domisi Lietuvos istorija, kultūra, visuomeniniu gyvenimu.

2017-tų metų kovą nenorėdamas matyti tiesos apie Ukrainos „didvyrius“ Jonas Ohmanas parašė atvirą laišką, kuriuo lenkų filmą „Voluinė“ apie Voluinės žudynes pavadino liūdnai pagarsėjusiu ir teigė, kad „tai keistas akibrokštas Lietuvos žmonėms dabartinių Lietuvos ir Ukrainos santykių kontekste“.

Pilietybės įstatymas numato, kad Lietuvos Respublikos pilietybę išimties tvarka prezidentė gali suteikti ypatingų nuopelnų Lietuvos valstybei turintiems kitų valstybių piliečiams ar asmenims be pilietybės, kurie integravosi į Lietuvos visuomenę.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s