„Maskvos namų“ Vilniuje likimas: R. Šimašius nerimauja

Sostinės meras Remigijus Šimašius tebeieško būdo kaip užkardyti kelią „Maskvos namų“ statyboms Vilniuje. Prieš dvejus metus Vilniaus miesto vadovas džiaugėsi radęs būdą, kaip sustabdyti šias statybas. Vis dėlto, nors tada teismas iš dalies patenkino jo norus atitinkantį ieškinį, dabar prie šio projekto vėl norima grįžti.

Vilnius.lt svetainėje atsirado pranešimas dėl visuomenės informavimo „apie numatomą kultūros ir verslo centro A.Juozapavičiaus ir Rinktinės g. sankirtoje projektavimą“.

R.Šimašius nuo pat atėjimo į savivaldybės dangoraižį neslėpė nenoro pašonėje turėti Maskvos namus. Sprendimas iš esmės buvo priimtas ir tik buvo Ieškoma būdų, kaip teisinėmis priemonėmis būtų galima šio statinio ir tokios įstaigos atsikratyti.

Ir 2016-ųjų birželį tai pavyko. Bent jau laikinai. Tuomet meras paskelbė, kad turi gerą pasiūlymą – rado sprendimą dėl Maskvos namų, kurių esą „nei architektūriškai, nei geopolitiškai“ Vilniui nereikia. Surengtoje spaudos konferencijoje sostinės vadovas teigė, kad statybos leidimas Maskvos namams turi būti naikinamas, nes pastatas kyla aukštesnis, nei turėjo būti.

„Pastatas yra pastatytas 3 metrais per aukštas. Taip pat statybų inspekcija konstatavo, kad antstatas turėtų būti traktuojamas kaip papildomas aukštas. Jis ten, pagal reglamentus, negalėjo būti“, – 2016 m. birželį sakė Miesto plėtros departamento direktorius Mindaugas Pakalnis.

Į teismą kreipėsi Statybų inspekcija ir tų pačių metų sulaukta sprendimo – Vilniaus miesto apylinkės teismas iš dalies patenkino ieškinį dėl Maskvos namų statybos leidimo – panaikino jį, bet Maskvos namams nustatė 3 metų terminą įsiteisinimui.

Kadangi treji metai vis dar nepraėjo, paskelbta apie naują visuomenės informavimą – pateikti nauji šio pastato A.Juozapavičiaus ir Rinktinės g. sankirtoje projektiniai pasiūlymai. Juose pastatas, kuris jau stovi, numatomas žemesnis – nebe 7, o 6 aukštų, tiek, kiek yra leistina šioje vietoje. Maskvos namai būtų 23,5 m aukščio, o tai irgi yra leistina riba.

„Pastato paskirtis: kultūros ir verslo centras. Projektuojama pramogų salė renginiams ir konferencijoms. Viršutiniai aukštai administracinės paskirties ofisų nuomai“, – rašoma projekto aprašyme.

Projektinius pasiūlymus parengė bendrovė „Acon“, statytojas – VšĮ „Maskvos kultūros ir verslo centras – Maskvos namai“.

Tačiau R.Šimašius nerimauja – tebeieško būdų kaip įgyvendinti reikalingą sprendimą. Jo nuomonė dėl šio statinio po dviejų metų nepasikeitė.

Vilniaus meras sakė, kad prieš dvejus metus, kai jau visi laukė Maskvos namų atidarymo, pavyko rasti sprendimą.

„Logiškas teismo sprendimas, kad jie tokie negali stovėti, dabar jie bando naujus žingsnius. Nematau perspektyvų, kad jie galėtų atsidaryti. Žiūrėsime visas įmanomas priemones. Dabar jų teisė yra aptarinėti tuos projektus, o visuomenę kviečiu išreikšti savo nuostatą ir pastabas“, – kalbėjo meras.

Jo teigimu, čia susiduria du pasauliai – vienas yra pats pastatas, bet juk visi puikiai suvokia, kad esmė yra pastato turinys, o tai propagandinė mašina.

„Puikiai žinome, kaip Maskvos namai veikia kituose miestuose, įskaitant į kaimyninę Rygą. Matome tą patį Rusijos ambasadorių, kuris ten irgi rūpinosi Maskvos namais. Tai yra propagandos mašina ir tai nepriimtina. Juolab šių dienų kontekste – tai, ką matome Ukrainoje, yra eilinis priminimas apie tai, kokie yra Rusijos kėslai“, – kalbėjo R.Šimašius.

Viešas projekto aptarimas numatomas Vilniaus savivaldybės patalpose gruodžio 12 d. 17 val.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s