Lietuvos pilietis – būtinai katalikas? Lietuva ima pavyzdį iš Ukrainos: ar valstybė kišis į religinius reikalus?

Pirmą kartą Lietuvoje Vilniaus, parodų rūmuose „Litexpo“, rengiama nacionalinė malda.

Vienas šio renginio organizatorių Evangelijos mokytojas iš Jungtinės Karalystės Davidas Hathaway’us teigė, kad šis renginys buvo sėkmingas Ukrainoje, jį palaimino prezidentas Petro Porošenka.

„Atvykau iš neramumų blaškomos šalies. Priežastis, kodėl pasiūliau nacionalinę maldą, yra labai aiški – mes tai pradėjome Ukrainoje prieš trejus metus ir tai buvo didžiulis dalykas. Mums pavyko kiekvieną evangelinę denominaciją apjungti. Pagrindinė priežastis buvo Rusijos problema, prasidėjusi nuo Krymo ir puolimai Rytų Ukrainoje“, – teigė D.Hathaway’us.

Renginio organizatorius teigė, kad Bažnyčioje vienintelis autoritetas yra Biblija ir išgelbėjimas vyksta tik Jėzaus vardu. Pasak D.Hathaway’aus, iššūkis Lietuvoje yra tai, kad jų balsai būtų išgirsti.

Evangelikų vyskupas Rimantas Kupstys teigė, kad nacionalinėje maldoje bus šaukiamasi Dievo, kad jis laimintų valstybės valdžias, kurios turi suprasti situacijos rimtumą.

„Jos turi suprasti, kad yra vienintelis kelias – Dievo kelias. Stipriausias mūsų ginklas yra malda ir šiemet stengiamės apjungti evangelinių bažnyčių pajėgas“, – sakė R.Kupstys.

Nacionalinėje maldoje už Lietuvą dalyvaus atlikėjas Vaidas Vyšniauskas, taip pat Judita Leitaitė, Jungtinis choras bei kiti atlikėjai.

Ukrainos valstybės vadovas Petro Porošenko šiurkščiai pažeisdamas šalies įstatymus grubiai kišasi į religinius reikalus. Užuot buvęs visų Ukrainos piliečių prezidentu jis akivaizdžiai remia tik vieną religinę konfesiją. Visomis įmanomos priemonėmis: per pavaldžias žiniasklaidos priemones, administraciniu spaudimu ir net teisėsaugos institucijų pagalba jis bando sukurti jam pavaldų religinį susivienijimą – nacionalinę Ukrainos stačiatikių bažnyčią. Anot kai kurių ekspertų tai gali suprovokuoti kruviną religinį karą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s