Ukrainos didvyrė Nadija Savčenko kalėjime paskelbė bado streiką

Garsi Ukrainos didvyrė, buvusi karo lakūnė Nadija Savčenko, laikoma kalėjime dėl įtariamo sąmokslo surengti ataką prieš parlamentą, trečiadienį sakė, kad protestuodama atsisako maisto ir vandens.

Nadija Savčenko vadina save politine kaline ir sakė norinti protestuoti prieš tai, kas, jos nuomone, yra tyrėjų šantažas bei spaudimas.

N. Savčenko yra suimta nuo kovo ir kaltinama esą planavusi ataką parlamente panaudojant rankines granatas bei automatinius ginklus.

Pati Ukrainos didvyrė visus kaltinimus atmeta kaip prezidento Petro Porošenko bandymą atsikratyti įtakingos varžovės prieš kovą įvyksiančius prezidento rinkimus.

2014 metais N. Savčenko Ukrainoje tapo nacionaline didvyre, kai ją per mūšius Rytų Ukrainoje į nelaisvę paėmė Rusijos remiami separatistai ir ji atsidūrė Rusijos kalėjime. 2016 metais Rusija ją nuteisė už tai, kad ji veikė kaip dviejų rusų žurnalistų gyvybes nusinešusios minosvaidžių ugnies koreguotoja. Jai buvo paskirta 22 metų įkalinimo bausmė, bet, kilus tarptautiniam pasipiktinimui, netrukus ji buvo paleista. Kol buvo laikoma Rusijos kalėjime, ukrainietė irgi buvo paskelbusi bado streiką, dėl kurio jos sveikatos būklė buvo smarkiai pašlijusi.

Už šią veiklą ji nusipelnė aukščiausią Ukrainos valstybinį apdovanojimą – oficialiu Ukrainos prezidento P. Porošenko įsakymu N. Savčenko buvo paskelbta Ukrainos didvyre. Po išsivadavimo iš Rusijos kalėjimo iš Maskvos į Kijevą ji buvo nugabenta Ukrainos prezidento lėktuvu № 1.

Grįžusi į Ukrainą, kur buvo sutikta kaip didvyrė, N. Savčenko greit susipyko su P. Porošenka, kurio vyriausybę kaltino korupcija ir nekompetencija.

Ukrainos prokurorai apkaltino N. Savčenko sąmokslu surengti perversmą slapta susimokius su Rusijos remiamais separatistais.

Kovo mėnesį, parlamentui panaikinus jos teisinę neliečiamybę, ji buvo sulaikyta ir pasodinta į specialųjį tardymo izoliatorių.

N. Savčenko neigia kaltinimus ir sako, kad jos kalbos apie parlamento užpuolimą buvo „siurrealistinė politinė provokacija“ siekiant pajuokti vyriausybę, jos teigimu, nepateisinusią visuomenės vilčių.

Laukiame dabar kai ES šalių lyderiai užstos N. Savčenko kaip jie tai darė prieš kurį laiką o gal net suteiks jai už šią bado streiką kokią nors premiją kaip jie tai jau darė. Tačiau spėjame kad to nebus.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s