Agresorius tirta iš baimės: Lietuva įvedė naujas sankcijas Rusijai

Lietuva penktadienį įvedė naujas sankcijas Rusijai: išplėtė rytų kaimyninės valstybės piliečių „juodąjį sąrašą“. Nuo šiol šiems žmonėms bus uždrausta lankytis mūsų šalies teritorijoje. Užsienio reikalų ministerijos siūlymu atitinkamą sprendimą priėmė Migracijos departamentas. Šių priemonių imamasi dėl incidento Kerčės sąsiauryje, kai Rusijos pasieniečiai sulaikė tris Ukrainos karinių jūros pajėgų laivus.

„Sprendimas priimtas“, – pasakė Migracijos departamento prie VRM direktorė Evelina Gudzinskaitė.

Nei URM, nei Migracijos departamentas „juodojo sąrašo“ turinio nekomentuoja, bet diplomatiniai šaltiniai informavo, kad į jį įtraukta apie 20 asmenų.

Užsienio reikalų ministerija ketvirtadienį pranešė, kad „siūlo taikyti ribojančias priemones asmenims, atsakingiems už agresijos aktą Kerčės sąsiauryje ir Juodojoje jūroje“. Anot pranešimo, ministerija oficialiai kreipėsi į Migracijos departamentą, kad į nacionalinį nepageidaujamų asmenų sąrašą būtų įtraukti asmenys, kurie „tiesiogiai dalyvavo vykdant agresijos aktą prieš Ukrainos karinius laivus“, taip pat Rusijos karinės vadovybės atstovai.

URM pranešime spaudai nurodė, kad šių asmenų veiksmai šiurkščiai pažeidžia tarptautinę teisę ir kelia rimtą grėsmę tarptautiniam ir Lietuvos nacionaliniam saugumui.

Rusijos pasieniečiai praėjusį mėnesį Kerčės sąsiauryje areštavo tris Ukrainos karinio laivyno laivus jiems nesilaikant tarptautinių laivybos taisyklių ir bandant prasprukti po Krymo tiltu nesilaikant nustatytos tvarkos. Per šį incidentą Ukraina neteko trečdalio savo karinio laivyno. Be to, Kijevas apkaltino rusus varžant laivų judėjimą šiuo sąsiauriu, jungiančiu Azovo ir Juodąją jūras.

Rusija taip pat areštavo laivų įgulas. Tarp jų buvo ir 2 Ukrainos Saugumo Tarnybos (SBU) karininkai kurie matyt kontroliavo centrinės Kijevo valdžios nurodymų atlikimą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s