Angelos Merkel pamaina: partijos vadove išrinkta Annegret Kramp-Karrenbauer

Annegret Kramp-Karrenbauer, artima dabartinės Vokietijos kanclerės Angelos Merkel sąjungininkė, penktadienį buvo išrinkta šalies konservatyviosios Krikščionių demokratų sąjungos (CDU) pirmininke.

Dabartinė CDU generalinė sekretorė per antrąjį balsavimo ratą atrėmė ilgamečio A.Merkel varžovo Friedricho Merzo, siekusio pastūmėti partiją toliau į politinę dešinę, iššūkį, gavusi 51,7 proc. balsų per šiauriniame Hamburgo mieste vykstantį suvažiavimą.

A.Kramp-Karrenbauer per pirmąjį turą gavo 450 balsų. Už jos varžovą F.Merzą, buvusį partijos parlamentinės frakcijos vadovą, balsavo 392 delegatai. Trečias kandidatas – Sveikatos apsaugos ministras Jensas Spahnas, neretai kritikuodavęs A.Merkel, bet laikomas autsaideriu, per pirmąjį ratą iškrito, surinkęs 157 balsus.

„Priimu balsavimo rezultatus ir dėkoju delegatams už parodytą pasitikėjimą manimi“, – po balsavimo sakė A. Kramp-Karrenbauer.

A.Kramp-Karrenbauer užtikrintai nugalėjo antrajame ture ir tapo partijos pirmininke. CDU delegatai pasveikino ją su pergale ir įteikė gėlių puokštę.

Kaip pažymi Vokietijos žiniasklaida, A.Kramp-Karrenbauer pagal savo politines pažiūras yra artimiausia A. Merkel iš trijų kandidatų, kovojusių dėl partijos pirmininko posto. Jai laimėjus didėja tikimybė, kad A.Merkel galės dirbti kanclerės poste iki pat savo ketvirtosios kadencijos pabaigos 2021 metais.

A.Kramp-Karrenbauer žadėjo išlaikyti krypties tęstinumą po 18 metų trukusio vadovavimo, bet taip pat didinti paprastų partijos narių vaidmenį. Prieš balsavimą pasakytoje trumpoje pakilaus tono kalboje, sulaukusią daugelio atsistojusių delegatų plojimų, A.Kramp-Karrenbauer paragino partiją atmesti baimės politiką, Vokietijoje ir Europoje stiprėjant dešiniosioms jėgoms.

„Turime turėti drąsos kreipti kursą prieš laikmečio dvasią“, – pabrėžė ji.

64 metų A.Merkel anksčiau pasakytoje kalboje tvirtai gynė savo nuosaikųjį kursą, kurio visuomet laikėsi nuo 2005-ųjų, kai tapo kanclere. Sulaukusi atsistojusių delegatų audringų ovacijų, pastebimai sujaudinta A.Merkel pasakė, kad tvirtai laikydamasi savo principų jos vadovaujama partija laimėjo ketverius nacionalinius rinkimus.

„Sunkiais laikais neturėtume užmiršti savo krikščioniškos ir demokratinės laikysenos“, – pabrėžė ji.

A.Kramp-Karrenbauer išrinkimas partijos pirmininke dar nereiškia, kad ji automatiškai taps kanclerė. Vis dėlto, ji yra reali kandidatė tapti viena galingiausių Europos politikių po to, kai A.Merkel pasitrauks iš posto ar pasibaigs jos kadencija.

A.Merkel teigė pasiruošusi išlikti kanclerės pozicijoje likusius trejus metus, 56 proc. vokiečių palaiko tokį sprendimą.

„The Guardian“ rašo, kad A.Merkel sprendimas nebesiekti būti perrinkta pirmininke leis partijai atsinaujinti ir pasiruošti ateinantiems rinkimams. A.Merkel prie CDU prisijungė prieš 35 metus.

A.Kramp-Karrenbauer ne kartą sakė, kad Vokietija turėtų vykdyti atsakingesnę užsienio politiką ir skirti daugiau lėšų gynybai.

Rusijos atžvilgiu jis pasisakydavo griežčiau negu A Merkel. Pavyzdžiui, po lapkričio 25-ąją įvykusio incidento Kerčės sąsiauryje, kai Rusijos pajėgos apšaudė ir perėmė tris Ukrainos karinių jūrų pajėgų laivus bei areštavo jų įgulas. A.Kramp-Karrenbauer pasiūlė uždrausti iš Azovo jūros išplaukiančius Rusijos laivus priimti Vakarų šalių uostuose, nors kanclerė reagavo santūriau ir kvietė deeskaluoti padėtį.

Kalbėdama apie Rusiją ir Vokietiją turinčią sujungti dujotiekio „Nord Stream“ antrąją šaką, A.Kramp-Karrenbauer nieko radikalaus nepasakė, pareiškusi kad jos atsisakymas būtų radikalus žingsnis, bet iškėlė galimybę Vokietijai sumažinti šiuo vamzdynu pumpuojamų dujų apimtis.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s