Rusijos valdžia: Ukrainos jūreivių negalima laikyti karo belaisviais, nes Rusija ir Ukraina nekariauja

Po incidento Kerčės sąsiauryje sulaikytų Ukrainos jūreivių bei 2 Ukrainos Saugumo Tarnybos (SBU) karininkų negalima laikyti karo belaisviais, nes tarp Rusijos ir Ukrainos nėra karinio konflikto ar karo, pareiškė Rusijos federalinės saugumo tarnybos (FSB) atstovas.

„Nurodyti Ukrainos piliečiai yra kaltinami dėl baudžiamojo nusikaltimo įvykdymo ir, remiantis 1949 metų rugpjūčio 12 d. pasirašyta Ženevos konvencija dėl elgesio su karo belaisviais, negali būti laikomi karo belaisviais, nes tarp Rusijos Federacijos ir Ukrainos nėra karinio konflikto ar karo“, – šeštadienį pareiškė FSB tyrimų valdybos pirmininkas Michailas Šišovas.

Kaip žinoma, rusų pasieniečiai lapkričio 25 d. apšaudė ir vėliau sulaikė trys Ukrainos karinius laivus ir jų įgulas. Iš viso buvo suimti 24 Ukrainos piliečiai. Ukraina reikalauja, kad jiems būtų suteiktas karo belaisvių statusas.

Ukrainiečių jūreiviai yra kaltinami dėl neteisėto Rusijos Federacijos sienos kirtimo. Jiems gresia iki šešerių metų kalėjimo. Lapkričio 29 d. visi jūreiviai buvo etapuoti į Maskvą į Lefortovo tardymo izoliatorių. Trys jūreiviai yra gydomi tardymo izoliatoriaus „Matroskaja tišina“ medicinos bloke.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s