Per „geltonųjų liemenių“ protestą Briuselyje sulaikyta apie 400 žmonių

Briuselio policija per šeštadienį Belgijos sostinėje įvykusią protesto akciją, pamėgdžiojančią „geltonųjų liemenių“ demonstracijas kaimyninėje Prancūzijoje, buvo priversta panaudoti ašarines dujas ir vandens patrankas ir sulaikė apie 400 žmonių.

„Vienas policininkas buvo sužeistas į veidą. Jis buvo nuvežtas į ligoninę, bet jo gyvybei pavojus negresia“, – pareiškė Briuselio policijos atstovė spaudai Ilse Van De Keere (Ilzė Van De Ker) ir pridūrė, kad protestuotojai lupo iš grindinio akmenis ir svaidė juos į policijos pareigūnus.

„Buvo padaryta tam tikra žala“, – pažymėjo atstovė ir pridūrė, jog padėtis jau normalizavosi.

Mitinge dalyvavo apie 1 tūkst. žmonių ir policijai teko panaudoti ašarines dujas bei vandens patranką, pareiškė ji.

Briuselio rajonas, kur yra įsikūrusios Europos Sąjungos institucijos, įskaitant Europos Komisiją ir Europos Parlamentą, prevenciškai buvo uždarytas: policija pastatė užtvaras ir uždraudė šioje teritorijoje tiek mašinų, tiek pėsčiųjų eismą. Nepaisant to grupė protestuotojų bandė užimti Europos Parlamento pastatą. Bet kol kas nesėkmingai.

Kaip pranešė naujienų agentūros „Belga“, jauni protestuotojai blokavo greitkelį, Briuselį jungiantį su Flandrijos Rekemo miesteliu netoli sienos su Prancūzija. Jie taip pat įrengė barikadą prie Prancūzijos ir Belgijos sienos netoli Adinkerko.

„Geltonųjų liemenių“ judėjimas Prancūzijoje iš pradžių kilo protestuojant prieš planuojamą degalų akcizo didinimą. Tačiau vėliau jis išsivystė į masinius protestus prieš prezidento Emmanuelio Macrono (Emanuelio Makrono) politiką. Protestai persimetė ir į kai kurias kitas šalis, įskaitant Belgiją, ypač į prancūzakalbį šalies regioną.

Lapkričio 30 dieną „geltonųjų liemenių“ protestas Briuselyje, kuriame dalyvavo apie 300 žmonių, peraugo į susirėmimus, per kuriuos buvo padegti du policijos automobiliai.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s