Vilniuje įvyko šeštasis “Laisvosios Rusijos“ forumas

Penktadienį ir šeštadienį Vilniuje įvyko taip vadinamas “Laisvosios Rusijos forumas”. Jį nuo 2016-tų metų kas pusmetį rengia taip vadinama Rusijos nesisteminė opozicija.

Organizatorių pranešime teigiama, jog atidarydamas šeštąjį forumą vienas Rusijos opozicijos lyderių Garis Kasparovas teigė, kad svarbiausia šio renginio ypatybė – tai, jog tai nėra iš viršaus „nuleistas“ renginys, kad jį organizuoja žmonės, kuriuos iš tiesų jaudina tai, kas vyksta Rusijoje.

„Svarstymai, kurie čia vyksta, tiesiogiai daro įtaką Rusijoje“, – teigė jis.

Pirmoji forumo diena buvo skirta diskusijai apie tarptautinių teisinių įrankių naudojimą, apie dabartinę politinę situaciją Rusijoje, hibridines Kremliaus agresijos technologijas, naudojamas Europoje, Rusijos ir Ukrainos santykius.

Tarp forumo pranešėjų yra buvęs Ukrainos ekonomikos ministras Aivaras Abromavičius, Ukrainos žurnalistas Arkadijus Babčenka, ekonomistas Andrejus Ilarionovas, žurnalistas Jevgenijus Kiseliovas, buvęs Rusijos vicepremjeras Alfredas Kochas, nužudyto Rusijos žvalgybos pareigūno Aleksandro Litvinenkos našlė Marina Litvinenko, publicistas Andrejus Piontkovskis, buvęs Rusijos Dūmos deputatas Ilja Ponomariovas, žurnalistas Artemijus Trojickis, kt.

Skelbiama, kad Vilniuje jau šeštą kartą vykstantis forumas akivaizdžiai rodo, kad Rusijos opozicija vis labiau telkiasi užsienyje, o Lietuva tampa jos veiklos priešakine baze.

Kaip tai ne keista bet patekti į šį oficialiai neuždarytą renginį ne taip jau ir lengva.

Siūlome Jūsų dėmesiui keletas išskirtinių fragmentų iš renginio prieigų.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s