Vienas geriausių „Spiegel“ žurnalistų prisipažino septynerius metus rašydavęs išgalvotus straipsnius

Vienas geriausių vokiečių žurnalo “Der Spiegel“ reporteris Klaas Relocijus prisipažino, kad septynerius metus klastodavo faktus ir rašydavo visiškai ar iš dalies išgalvotus straipsnius.

Anot “Spiegel“, įtarimas dėl žurnalisto nesąžiningumo kilo jo kolegai Chuanui Morenui. Po to, kai buvo paskelbtas jų bendras straipsnis “The Hunter’s Frontier“ (Jaegers Grenze), Morenas pranešė apie savo įtarimus leidinio vadovams.

Paskiau paaiškėjo, kad „žurnalistas“ Klaas Relocijus sąmoningai išgalvodavo ištisus tekstų fragmentus — ne tik straipsnyje “The Hunter’s Frontier“, kuris buvo susijęs su patruliavimu prie Meksikos ir JAV sienos, bet ir daugelyje kitų.

Nuo 2011 metų Relocijus parašė apie 60 straipsnių, kurie buvo paskelbti “Spiegel“. Pasak jo paties, ne mažiau kaip 14 straipsnių vienaip ar kitaip buvo išgalvoti. Tai buvo ir straipsniai apie valstybės perversmo Ukrainoje „didvyrius“, ir apie Rusijos grėsmę bei kitomis jautriomis pasaulio politikos temomis.

Pažymėtina, kad Relocijus ne kartą gaudavo apdovanojimus: pavyzdžiui, CNN paskelbė jį geriausių 2014-tų metų žurnalistu pasaulyje. Jis taip pat buvo įtrauktas į “Forbes“ reitingą.

Primename, kad CNN „Fake news“ titulą gavo iš JAV prezidento Donaldo Trampo, vos jam užėmus šį postą prieš dvejus metus.

“Spiegel“ vadovybė ketina įsteigti specialią komisiją, kuri ištirs visus „žurnalisto“ straipsnius dėl faktų klastojimo.

Kilus skandalui „Der Spiegel“ nušalino nuo darbo du savo redaktorius. Sutartys su atsakinguoju redaktoriumi Ullrichu Fichtneriu ir vyriausiuoju redaktoriumi Matthiasu Geyeriu buvo „sustabdytos, kol (leidinio) vidaus komisija baigs tyrimą dėl šio reikalo“, – pareiškė atsakingasis redaktorius Steffenas Klusmannas darbuotojams skirtame laiške, kurio kopiją gavo naujienų agentūra AFP.

Be to, paaiškėjus, kad minėtas žurnalistas galėjo pasisavinti ir Sirijos gatvėse gyvenantiems vaikams skirtas dovanas, „Der Spiegel“ vadovybė taip pat pareiškė ketinanti kreiptis į teisėtvarkos institucijas.

Europos Sąjungos ir ypač Lietuvos ekspertai dažnai kaltina Rusiją platinant propagandą, tačiau gal jiems būtų naudinga dažniau žiūrėti į veidrodį?

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s