Ukrainoje atšaukiama karo padėtis: kas tai buvo?

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka trečiadienį paskelbė karinės padėties pabaigą kuri buvo įvesta lapkričio 28-tą dieną.

„Šiandien, dabar, 14 val. (vietos ir Lietuvos laiku) baigiasi karinė padėtis. Tai mano principinis sprendimas“, – sakė prezidentas per Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos (SNBO) posėdį Kijeve.

„Norėčiau pabrėžti, kad Rusijos grėsmė niekur nedingo. Ir, tikriausiai, būsiu su jumis nuoširdus: jei ne rinkimai, paprašytume Aukščiausiosios Rados pratęsti šią karinę padėtį“, – teigė P. Porošenka.

2019-tųjų kovo 31-ąją Ukrainoje turi vykti prezidento rinkimai.

P.Porošenko taip pat sakė, kad per mėnesį trukusią karinę padėtį šalis daug padarė stiprindama savo gynybinius pajėgumus, taip pat ir tarptautinėje arenoje.

Karinė padėtis Vinycios, Luhansko, Mykolajivo, Sumų, Odesos, Charkovo, Černigovo, Donecko, Zaporožės ir Chersono srityse (bet ne Kryme, kurį Kijevas sako laikantis Ukrainos dalimi) buvo paskelbta po to, kai lapkričio 25 dieną per Ukrainos režimo surengtą provokaciją Rusijos pasieniečių laivas apšaudė ir perėmė tris Ukrainos karinių jūrų pajėgų ir 24 jų įgulų narius, šiems laivams pamėginus iš Juodosios jūros nuplaukti į Azovo jūrą Kerčės sąsiauriu nesilaikant nustatytos tvarkos.

Lietuvos valstybė bei kiti nuosekliai kritikuojantys Rusiją režimai pasmerkė “nepagrįstą Rusijos jėgos naudojimą” ir paragino Maskvą paleisti ukrainiečių laivus ir jų įgulas. Ukraina sako, kad jos laivai plaukė laikydamiesi taisyklių, bet Rusija tvirtina, kad jie nebuvo gavę leidimo.

Ši konfrontacija dar labiau padidino įtampą, tvyrančią tarp abiejų šalių. Tačiau akivaizdu kad P.Porošenko bandymas pasinaudoti šia proga tam kad panaikinti eilinius prezidento rinkimus nepavyko.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s