Skandalas su LNK: internautai pykstasi, ekspertai boikotuoja, o pati televizija jau atsiprašė

Socialinių tinklų naudotojai nepaliauja piktintis vakar dienos LNK kanalo žiniose vykdytu balsavimu. Žinių žiūrovai buvo raginami skambinti ir balsuoti už tai, „kam turi atitekti mergaitė: naujiesiems tėvams ar broliui“.

Sąmyšis viešojoje erdvėje kilo pasklidus informacijai apie dešimtmetę mergaitę iš vaikų globos namų, kurią įsivaikinti norą išreiškė šeimyna iš Naujosios Zelandijos. Staiga atsirado jos užsienyje gyvenantys broliai, iš kurių vienas Seimo nario Mindaugo Puidoko spaudos konferencijoje pareiškė norą sesę įsivaikinti.

Žiniasklaidoje ir socialiniuose tinkluose naujienos apie vaiką netyla iki šiol. Tuo labiau, kad šiandien teismas sprendžia, ar suteikti porai iš Naujosios Zelandijos teisę įsivaikinti mergaitę.

Kilusiu sąmyšiu pasinaudojo ir televizijos kanalo LNK žinių tarnyba, surengusi tiesioginę žiūrovų apklausą apie tai, kam turėtų tekti mergaitė. Balsuojama buvo telefonu, o skambučio kaina – 30 centų.

Netrukus socialiniuose tinkluose žaibiškai paplito nuotrauka, kurioje užfiksuota ši apklausa. Internautai ir visuomenininkai pasipiktino tokiu LNK gestu.

Politologas Tomas Janeliūnas savo „Facebook“ paskyroje situacija pakomentavo taip:

„Aš nesu labai reikšmingas ar svarbus, bet retkarčiais tenka komentuoti įvairioms tv, radijo laidoms ir kitai žiniasklaidai. Retokai, bet pasitaikydavo ir LNK žinios. Bet nuo šiol nebendrausiu su LNK žinių tarnybos atstovais – jokių komentarų, no comments, kol tokios ir panašios apklausos bus eteryje. Kviečiu ir kitus ekspertus, visuomenės atstovus, galiausiai net politikus išreikšti savo poziciją. Naujienų laidos turi būti žinių pateikimas, o ne neatsakingų idiotų improvizacijos.“

Palaikymą Tomo Janeliūno pozicijai išreiškė kitas politologas, Mažvydas Jastramskis:

„Apskritai retai komentuoju TV žinioms. Nuo šiol tai darysiu dar rečiau, visiškai apeidamas LNK. Bent kol eteryje bus tokios „apklausos“. Įžeidimas ir etiškai žiniasklaidai, ir sociologijai.“

Šį LNK ėjimą pakomentavo ir laidų vedėju, visuomenininkas Andrius Tapinas, nepraleidęs progos įgelti žinių rengėjams.

„Nuostabu, kolegos iš LNK žinių. Trys žodžiai: nuo-sta-bu. Aš manau, kad Seimo narys Puidokas galėtų pasiūlyti pataisas, kad tokios apklausos turėtų teisinę galią ir nereikėtų teismų apkrauti. Ir Lina turi rimtu veidu šitą briedą skaityti. P.S. Gerai, kad nebuvo tokio interaktyvo per sausio 13-ąją, būtume galėję balsuoti: Kam turi atitekti parlamentas? Lietuvių nacionalistams – 1670 Tvarkos saugotojams desantininkams – 1673 Ir dar neaišku, kaip ten būtų buvę.“ – rėžė prezidentės favoritas.

Žurnalistė Rita Miliūtė tuo tarpu pareiškė negalinti užjausti žurnalistų, kurie surengė šią apklausą.

„Aš nesu tokia gera, kad užjausčiau žmones, neva turinčius tai daryti neva žiniose. Nė nesiruošiu, jei atvirai, nes neribojama mano fantazija nenuskraidina iki lauko, kuriame laisvi žurnalistai neturėtų pasirinkimo šito nedaryti.“

Ketvirtadienio vakarą LNK žinios dėl apklausos atsiprašė. Trumpą atsiprašymą vakaro žiniose perskaitė LNK žinių vedėja Lina Kairytė.

„O dabar dėl vakarykštės LNK žinių apklausos, kuri sulaukė kritikos. Norime pastebėti, kad nesiekiame daryti įtakos valstybinių institucijų sprendimams, nenorėjome įžeisti visuomenės, užgauti mūsų žiūrovų jausmų. Suprantame, kad ši tema yra labai jautri ir todėl reikalaujanti ypatingo subtilumo. Atkreipiame dėmesį, kad vykusios apklausos rezultatai nėra ir negali būti prilyginami sociologinei apklausai“, – sakė L.Kairytė.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s