JAV įtraukia savo „sąjungininkus“ į karą prieš Kiniją: dėl „Huawei“ bylos Lenkija areštavo kinų verslininką ir savo pilietį

Lenkija vis aktyviau įsilieja į tarptautinius konfliktus JAV pusėje.

Lenkijos vidaus saugumo agentūra areštavo šnipinėjimu įtariamus kinų verslininką ir lenką, penktadienį pranešė kaimyninės šalies specialiųjų tarnybų vadovo pavaduotojas Maciejus Wasikas.

Operacija, per kurią galiausiai buvo areštuoti du įtariamieji, vyko ilgą laiką ir buvo kruopščiai planuojama, sakė pareigūnas. Jis nurodė, kad įtariamas kinas yra verslininkas, dirbantis vienai didelei elektronikos korporacijai, o lenkas buvo „žinomas sluoksniuose, susijusiuose su kibernetinio verslo reikalais“.

„Abu jie vykdė šnipinėjimo veiklą prieš Lenkiją“, – sakė M. Wasikas.

Įtariamieji buvo areštuoti antradienį, sakė Lenkijos specialiųjų tarnybų atstovas Stanislawas Zarynas. Pasak jo, manoma, kad jiedu „dirbo Kinijos tarnyboms, kenkdami Lenkijai“. Įtariamieji įvardinami kaip kinų verslininkas Weijing W. ir lenkas Piotras D., nurodė S.Zarynas. Jis pridūrė, kad pareigūnai apieškojo jų gyvenamąsias ir darbo vietas.

Lenkijos valstybinė televizija pranešė, kad minimas kinas yra „Huawei“ Lenkijoje direktorius, o įtariamas lenkas anksčiau dirbo Vidaus saugumo agentūroje, tiriančioje šnipinėjimą ir terorizmą. Žiniasklaidos pranešimuose sakoma, kad lenkas yra buvęs Lenkijos kontržvalgybos tarnybos AWB agentas, o dabar dirba kibernetinio saugumo konsultantu prancūzų mobiliojo ryšio bendrovės „Orange“ Lenkijos padaliniui.

Jei bus pripažinta įtariamųjų kaltė, jiems grės įkalinimas iki 10 metų.

Kinija penktadienį sakė, jog yra „labai susirūpinusi“ dėl kinų verslininko arešto Lenkijoje.

„Reikalaujame suinteresuotų šalių atitinkamas bylas spręsti teisingai ir pagal įstatymą bei uoliai ginti šio asmens teisėtas teises ir interesus“, – sakoma Kinijos užsienio reikalų ministerijos pareiškime, atsiųstame naujienų agentūrai AFP.

„Huawei“ trumpame pareiškime sakoma, jog kompanija „žino apie situaciją“ ir „ją nagrinėja“, bet kol kas nieko daugiau nekomentuos.

„Šalyse, kuriose veikia, „Huawei“ laikosi visų galiojančių įstatymų ir taisyklių, ir mes visų darbuotojų reikalaujame laikytis įstatymų ir taisyklių šalyse, kuriose jie dirba“, – nurodė kompanija.

Mobiliojo ryšio bendrovės „Orange“ Lenkijos padalinio atstovas Wojciechas Jabczynskis nurodė, jog „ABW pareigūnai antradienį išsinešė daiktų, priklausiusių vienam iš mūsų darbuotojų“.

„Neturime informacijos, ar tai kaip nors susiję su jo tarnybinėmis pareigomis“, – sakė W.Jabczynskis naujienų agentūrai AFP.

Pranešimai apie areštus pasirodė kelios savaitės po to, kai Kanadoje buvo areštuota „Huawei“ viceprezidentė Meng Wanzhou, kaltinama sankcijų Iranui pažeidimu.

Kinijos telekomunikacijų milžinė taip pat sulaukė dėmesio dėl savo įtariamų ryšių su Kinijos žvalgybos tarnybomis. Gruodžio mėnesį viena Čekijos kibernetinio saugumo agentūra perspėjo nesinaudoti Kinijos telekomunikacijų bendrovių „Huawei“ ir ZTE programomis bei įranga, nes jos esą kelia grėsmę valstybės saugumui. Tokios šalys kaip JAV, Australija ir Japonija neleido „Huawei“ kurti naujos kartos supergreito 5G interneto tinklų. Tačiau „Huawei“ pasirašė keletą sutarčių su belaidžio ryšio operatoriais Europoje ir daro pažangą 5G interneto rinkoje.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s