Prancūzijos policijos smurtas: „geltonųjų liemenių“ lyderis protesto akcijos malšinimo metu neteko vienos akies

Garsiam Prancūzijos „geltonųjų liemenių“ judėjimo aktyvistui, kuriam per protestą buvo smarkiai sužalota akis (pataikė policijos guminė kulka), veikiausiai nebematys, sekmadienį sakė jo advokatas.

Jerome’o Rodrigueso advokatas baiminasi, kad šeštadienį Paryžiuje per susirėmimus su policija sužeistas aktyvistas „bus neįgalus visą gyvenimą“.

Protestai prieš Prancūzijos prezidentą Emmanuelį Macroną sostinėje vyko 11-tą šeštadienį iš eilės. Vidaus reikalų ministerija apskaičiavo, kad šį šeštadienį protestuose visoje šalyje dalyvavo 69 tūkst. žmonių – mažiau nei 84 tūkst. praėjusią savaitę.

40 metų statybininkui J.Rodriguesui praėjusią naktį buvo sukelta dirbtinė koma.

„Jam šokas. Jis bus neįgalus visą gyvenimą. Tai tragedija jam ir jo šeimai“, – televizijai BFM sakė advokatas Philippe’as de Veulle’as.

Jis informavo teikiantis skundą dėl policijos veiksmų. Pasak advokato, 50 tūkst. sekėjų feisbuke turintį J.Rodriguesą sužeidė itin prieštaringai vertinamos 40 mm guminės kulkos, kurias naudoja prancūzų riaušių policija. Tokios kulkos, kuriomis Prancūzijoje nuo lapkričio, kai prasidėjo „geltonųjų liemenių“ protestai, buvo rimtai sužeista dešimtys žmonių, daugumoje Europos valstybių nėra naudojamos.

Prancūzų policija ėmėsi tirti, kaip garsiam „geltonųjų liemenių“ protestuotojui Paryžiuje buvo sunkiai sužalota akis ir kaip per protestus buvo sužeisti kiti žmonės. Protestuotojų smurtas ir kartais agresyvi policijos reakcija nacionalines diskusijas provokuoja nuo pat šio antivyriausybinio judėjimo pradžios prieš du mėnesius.

Laukiame dabar kad „laisvojo pasaulio šalių“ lyderiai pasmerks šį išpuolį prieš demokratiją ir tautos valią o gal net pareikalaus iš „diktatoriaus Makrono“ prisiimti asmeninę atsakomybę bei nedelsiant atsistatydinti.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s