Tarp pilietybės netekimo pagrindų konservatorius siūlo įrašyti ir teroristinę veiklą

Seimo narys konservatorius Kęstutis Masiulis tarp Lietuvos pilietybės netekimo pagrindų siūlo įrašyti ir teroristinę veiklą. Pagal jo siūlomą pataisą, Lietuvos pilietybės netektų asmuo, „demokratinės šalies teismo yra pripažintas vykdęs teroristinę veiklą“.

Parlamentaras teigia, kad „Lietuvoje vis plečiant galimybes turėti dvigubą pilietybę būtina apgalvoti ir aplinkybes, kai Lietuvos pilietybės išlaikyti negalima“.

„Pilietybė suteikia daug teisių, o žmonės, kurie užsiima teroristine veikla, pažeidžia svarbiausias kitų asmenų pilietines ir prigimtines teises, todėl tokiems žmonėms neverta leisti naudotis pilietybės privalumais“, – K. Masiulis rašo pataisos aiškinamajame rašte.

Anot jo, Europos šalys įveda teisinius apribojimus, kai pilietybė prarandama dėl teroristinės veiklos. Kaip pavyzdžius jis nurodė Jungtinę Karalystę bei Nyderlandus.

Tačiau anot ekspertų jo siūloma formuluotė turi tam tikrų trūkumų: kas yra „demokratinė šalis“ ir kas yra „teroristinė veikla“? Mat skirtingose valstybėse šios sąvokos šiek tiek skiriasi.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s