Venesueliečiai išėjo į gatves išreikšti palaikymą N. Maduro ir pasakyti „Ne!“ JAV karinei invazijai

Venesuelos naftos kompanijos „Petroleos de Venezuela“ (PDVSA) darbuotojai išėjo į gatves protestuodami prieš JAV sankcijas, uždėtas šaliai, ir palaikydami konstituciškai išrinktą prezidentą Nikolasą Maduro (Nicolás Maduro). Protestuotojai reikalavo Vašingtoną patraukti savo rankas nuo Venesuelos naftos pramonės.

Venesuelos viceprezidentė Delsi Rodriges (Delcy Rodriguez) pareiškė, kad nuo JAV prezidento Donaldo Trumpo pagaliau nukrito visos kaukės, nes jo tikslas yra Venesuelos nafta.

„Mūsų atsakymas – jankiai, pasitraukite nuo mūsų naftos!“ – sušuko ji.

D. Trumpo administracijos sankcijos Venesuelos naftos pramonei naudingos save prezidentu paskelbusiam JAV statytiniui Chuanui Gvaido (Juan Guaidó).

N. Maduro JAV sankcijas pavadino neteisėtomis, amoraliomis ir kriminalinėmis. Jo teigimu, Vašingtonas nori pavogti iš Venesuelos naftą. Jis tviteryje kreipėsi tiesiai į D. Trampą: „Donaldai Trampai, patrauk rankas nuo Venesuelos!“

Venesueliečiams solidarumą parodė Katalonijos žmonės, kurie Barselonoje prie ES būstinės sausio 31 d. surengė piketą.

Venesuelą palaiko ir Graikijos žmonės, surengę piketą Atėnuose prie parlamento ir JAV ambasados, skandavę prieš ES ir JAV nukreiptus šūkius.

Buvusi Graikijos finansų ministrė Nadia Valavani pareiškė: „Tai, kas vyksta Venesueloje pastaruoju metu, yra perversmas, kurį ilgai planavo JAV ir ES“.

D. Trampo nacionalinio saugumo patarėjas Džonas Boltonas (John Bolton) prakalbo apie 5000 JAV karių nusiuntimą į Kolumbiją. Žiniasklaida spėlioja, kad tai – pasiruošimas galimai karinei invazijai į Venesuelą.

N. Maduro palaiko ir JTO generalinis sekretorius Antonijo Guteresas (António Guterres). Jis teigė nepripažįstąs Ch. Gvaido. JTO pažadėjo remti Venesuelą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s