Seimas atsitveria nuo tautos: statys metalinę tvorą

Pagrindiniai demokratinės valstybės vertybės yra atvirumas ir skaidrumas, o uždarumas bei atsiskirimas labiau būdingi totalitariniams režimams.

Negana to Seimas nutarė atsitverti nuo tautos plienine tvora. Aplink Seimo Rūmus siūloma pastatyti metalinių stulpelių tvorą.

Besiteisindamas Vadovybės apsaugos departamento prie VRM direktoriaus pavaduotojas bando argumentuoti tokį sprendimą tuo kad taip daroma neva atsižvelgus į pastarųjų metų išpuolius Europoje ir pasaulyje. Metaliniai stulpeliai jau stovi vyriausybės pastato prieigose, turėtų atsirasti ir prie Prezidentūros. Tačiau patys ministrai sako, kad papildomos apsaugos jiems nereikia.

Ministerijas taip saugoti kol kas nesirengiama nes Vadovybės apsaugos departamentas rūpinasi tik Prezidentūros, Seimo ir Vyriausybės apsauga.

2016 m. gruodį, kai sunkvežimis Berlyne rėžėsi į minią, žuvo 12 žmonių. Ir tai buvo ne vienintelis atvejis per pusmetį, kada išpuoliui pasirinktas sunkvežimis. Po šių ir kitų teroro išpuolių mūsų šalies vadovybės apsaugos departamentas vertino Prezidentūros, Vyriausybės ir Seimo pastatų rizikas. Nutarta juos modernizuoti. Aplink vyriausybės pastatą jau pastatyti metaliniai stulpeliai. Dabar eilė atėjo seimo rūmams.

„Nutarėme pasirūpinti ne tik Seimo apsauga, bet ir viešąja erdve, Nepriklausomybės aikšte, kur vyksta dažnai masiniai renginiai, mūsų šventės ir bus visas kvartalas apjuostas mechaninėmis apsaugos priemonėmis nuo transporto priemonių“, – pasakojo VAD direktoriaus pavaduotojas Valentinas Mackevičius.

Tačiau su tokiu sprendimu nesutinka dauguma parlamentarų. Septintą kadenciją Seime dirbantis Gediminas Kirkilas abejoja, ar papildoma apsauga dabar reikalinga. Pasak jo, parlamentarai šiandien jaučiasi saugūs kaip niekada.

„Aš taip jaučiuosi saugiai, žinot, jeigu palyginti su 1991–1992 metais. 1992 m. mes apskritai laimėję rinkimus sunkiai patekom į Seimą, tai tuo metu tikrai buvo daug labiau įtempta situacija, lyginant su šiandiena“, – kalbėjo G.Kirkilas.

Konservatorių lyderis norą apsitverti sieja su dabartinės valdžios policiniu požiūriu į saugumą – užtverti ir uždrausti. Pasak Gabrieliaus Landsbergio, pinigus skiriamus tvorai, būtų galima išleisti naudingiau.

„Būtų galima pakalbėti apie vaikų kambarius, kad kanceliarijos darbuotojai po pamokų ar iš darželio pasiėmę galėtų vaikus atsivesti į Seimą, kol baigsis darbas, turint galvoje, kad posėdžiai užsitęsia ilgai. Manau, kad tai jautrus, socialiai atsakingas į šeimas orientuotas požiūris būtų labiau visuomenės suprantamas ir čia dirbantiems žmonėms būtų kur kas naudingesnis, negu apsitverti kuoliukais“, – svarstė Seimo TS-LKD frakcijos seniūnas G.Landsbergis.

„Matyt tie kuoleliai prie Seimo skirti ne tik Seimo nariams apsaugoti, bet visų pirma žmonėms, kurie kartais susirenka prie Seimo į įvairius mitingus ir susibūrimus. Mes puikai žinome atvejus, kada Europoje yra momentų, kad į minią įvažiuoja įvairūs sunkvežimiai ar kitos transporto priemonės“, – sakė Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s