Konservatorių kandidatai į prezidentus stojo D. Grybauskaitės pusėn konflikte su S. Skverneliu

Konservatorių remiami kandidatai prezidento rinkimuose kritiškai atsiliepė apie premjero išsišokimą prieš Dalią Grybauskaitę.

Kandidatas į prezidento postą Gitanas Nausėda socialiniame tinkle „Facebook“ reagavo į konfliktą, kilusį tarp premjero Sauliaus Skvernelio ir prezidentės Dalios Grybauskaitės.

„Konfliktas, šiandien įsižiebęs tarp Prezidentės ir Premjero dėl aplinkos ministrės kandidatūros, turbūt geriausiai iliustruoja į kokį susiskaldymą, ambicijų ir asmeniškumų liūną yra įstumta Lietuvos valstybė, – teigė G. Nausėda. – Atrodytų elementari situacija – ministro kandidatūros suderinimas ir paskyrimas – tapo atviros kovos pretekstu. Kovos, kurioje Lietuvos piliečiai vėl dalijami į „savus“ ir „svetimus“, „juos“ ir „mus“. Tiesą sakant, neabejojau, kad anksčiau ar vėliau tai turi įvykti. Kai valdančiosios daugumos lyderis išdidžiai praneša, kad „pas šią prezidentę neis“, asmeninės antipatijos net neslepiamos, o svarbiausiu argumentu tampa senos nuoskaudos, bet kokia kibirkštis gali tapti gaisru.“

Anot G. Nausėdos, blogiausia tai, kad šis gaisras pradeda naikinti Lietuvos valstybės pamatus – pagarbą konstitucinei šalies sąrangai, pagarbą žmonėms, kurie rinko valstybės vadovus.

„Todėl kviečiu visus pirmiausia įkvėpti oro, suskaičiuoti iki 10-ies, o po to atsiversti Konstituciją“, – pasiūlė kandidatas prezidento rinkimuose. G. Nausėda pažymėjo, kad vyriausybė negali neteikti ministro kandidatūros valstybės vadovui.

„Kaip ir negali ministerija pusę metų funkcionuoti su pavaduojančiu ministru. Nei ministro postas, nei ministerija, nėra asmeninis vienos partijos ar vieno politiko turtas, su kuriuo jis gali elgtis kaip nori. Balsuodami Lietuvos piliečiai įpareigojo išrinktą valdžią dirbti šalies labui, o ne vaikiškai mėtytis kaltinimais ar grasinti „aš su tavimi daugiau nežaisiu“, – tęsė jis. – Todėl valdančioji dauguma ir Vyriausybė privalo kalbėtis su Prezidente, teikti naują ministro kandidatūrą ir užtikrinti kokybišką ministrų kabineto darbą.“

Todėl G. Nausėda pakvietė visus užkasti atgal į žemę šiandien išsitrauktus kirvius, pamiršti nuoskaudas, sutramdyti ambicijas ir kartu veikti Lietuvos valstybės labui.

„Laukia sudėtingas laikotarpis, treji rinkimai, kuriuose, manau, teks susidurti ir su užsienio valstybių įtakomis. Tad kiekvienas toks valstybės vadovų konfliktas yra pirmiausia naudingas Lietuvos nedraugams“, – įsitikinęs jis.

Tuo metu kita konservatorių remiama kandidatė prezidento rinkimuose Ingrida Šimonytė mano, kad premjeras paklydo savo politikų ir profesionalų priešinimo žabangose.

Ji teigė nemananti, kad siūlydamas Irmą Gudžiūnaitę ministre premjeras norėjo pademonstruoti pasitikėjimą jauna ir gabia Lietuvos piliete.

„Visų pirma, toks skyrimas niekaip nederėjo su jau gana nugrota, bet vis dar bandoma toliau groti profesionalų Vyriausybės plokštele – gal ponia Irma labai gabi, guvi ir iniciatyvi, bet ji tikrai nėra aplinkos srities profesionalė. Vadinasi, tai jau būtų buvęs labiau klasikinis politinis paskyrimas, kai koalicijos partneriai pagal savo supratimą pasiūlo ministro kandidatūrą“, – mano ji.

Anot I. Šimonytės, kitas aspektas yra „moteriška tema“.

„Kas gali paneigti, kad pasiūlydamas į ministrus jokios patirties konkrečioje srityje neturinčią moterį, kai visi į tave bado pirštu dėl itin vyriškos vyriausybės, sąmoningai eini į riziką, kad ji susimaus. O tada jau sakysi: matot, aš jums sakiau, kad svarbu profesionalumas, geriau jau mylėkim jas, tas moteris. Ir niekas jau nebeprisimins, kad tai buvo tavo siūlymas, tiesą sakant“, – socialiniame tinkle rašė ji.

I. Šimonytės nuomone, prezidentės sprendimas nėra netikėtas, o premjeras jau pats paklydo savo politikų ir profesionalų priešinimo žabangose.

„Nėra netikėta ir Karbauskio transliuojama pasaulio pabaiga apie tai, kad šis atvejis įrodo, jog ne Skvernelį išrinkus Prezidentu Lietuvoje kils konstitucinė krizė. Tai rodo, deja, tik jo paties supratimą apie Konstituciją ir daugiau nieko kito“, – teigė kandidatė prezidento rinkimuose.

Anksčiau tarp prezidentės Dalios Grybauskaitės ir premjero Sauliaus Skvernelio įsižiebęs politinis konfliktas greičiausiai baigsis tik tada, kai liepos mėnesį kadenciją baigianti šalies išsikels iš Simono Daukanto aikštėje esančių rūmų. Prezidentūros ir valdančiųjų „valstiečių“ nesutarimai – jokia naujiena. Tačiau pastaruoju metu jie itin suintensyvėjo, o žodžių karas tarp svarbiausių politikų valstybėje tampa vis aršesnis. Viena to priežasčių – artėjantys rinkimai, kuriems praėjus tikimasi ir bus padėtas taškas šio konflikto epopėjoje.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s